حمله غیرمنتظره شاگردان سابق محمد بنا علیه او
کشتی فرنگی این روزها فضای ملتهبی را سپری می‌کند و انتقادها از محمد بنا بالا گرفته است

شورش علیه بنا در کشتی فرنگی!

همیشه به شیوه انتخاب ملی پوشان کشتی فرنگی انتقاد هایی وارد بوده اما این بار، انتقاد های مختلفی از سوی شاگردان سابق بنا صورت گرفت که بی سابقه بود. امید نوروزی، قاسم رضایی و سعید عبدولی افرادی بودند که علیه بنا شورش کردند و حسابی به او تاختند. نکته جالب این نفرات، پای ثابت درخشش کشتی فرنگی در مسابقات مختلف از جمله المپیک لندن و ریو بودند و حالا همان شاگردان بنا به او انتقاد می کنند. 

جمشید خیرآبادی، مسعود هاشم زاده، صباح شریعتی، محمدعلی چمیانی و برخی دیگر از پیشکسوتان کشتی فرنگی ایران نیز به تبعیت از ۳ چهره شاخص کشتی جهان و المپیک، علیه محمد بنا و رویکرد او در انتخاب ملی پوشان، موضع گرفتند تا آقای خاص کشتی ایران پس از درخشش تیمش در مسابقات جهانی نروژ که با کسب ۴ مدال طلا همراه بود، مورد هجمه سنگین منتقدان قرار گیرد.


پس از انتقاد این افراد رسول جزینی، دست راست بنا و یار دیرین او در این سال ها، به منتقدان پاسخ داد و از سرمربی تیم ملی دفاع کرد. جزینی مثل همیشه شدیدا به منتقدان بنا تاخت و گفت: «این رسم مردانگی نیست کسانی که خود روزی شاگرد، محمد بنا بوده اند و با زحمات وی در اردوهای تیم ملی به مدال جهانی و المپیک رسیده اند، حال به همه چیز پشت کنند و سال های گذشته را به فراموشی بسپارند.»

سعید عبدولی نیز در پاسخ به جزینی در صفحه شخصی خود نوشت: «بعضی از مربیان(ثابت)مسافرت های خارجی تیم ملی کشتی فرنگی میان میگن بنای کشتی ایران را ویران نکنیم. آره استاد شما راستشو میگی با این گرونی و بی پولی اگر من هم هر روز پای ثابت مسافرت و مسابقه بودم از همه تمجید و تشکر می‌کردم.»


امید نوروزی دیگر طلایی المپیک لندن نیز درباره انتقادها از نحوه انتخاب تیم ملی کشتی فرنگی برای رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، گفت: «این چرخه پر از ایراد و فرمالیته است و نمی‌تواند عدالت را در انتخاب ملی پوشان اجرا کند. احساس می‌کنم ارائه این چرخه فقط برای راضی کردن اهالی کشتی و مردم است، در حالیکه این چرخه اصلا انتخابی نیست.»گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir