پناهنده شدن غیرمنتظره ورزشکار کشومان به همراه همسرش
امید احمدی صفا که برای حضور در مسابقات کیک بوکس به ایتالیا سفر کرده بود، به یکباره این کشور را ترک کرد و به آلمان رفته است

بوکسور تیم ملی ایران پناهنده شد

امید احمدی صفا ملی پوش بوکس ایران که در ترکیب تیم ملی برای مسابقات جهانی حضور نداشت ظاهرا با اجازه از مسئولان فدراسیون برای حضور در مسابقات کیک بوکس جهانی راهی ایتالیا می شود. او که در آخرین اردوهای تیم ملی هم حضور داشت به دلیل اینکه در سبک وزن یک بوکسور دیگر هم در ترکیب بود از مسئولان فدراسیون درخواست می کند تا برای گرفتن یک مدال به مسابقات کیک بوکس برود.

این اتفاق در حالی افتاده است که احمدی پس از رسیدن به ایتالیا از هتل محل اقامت خودش خارج شده و این کشور را به مقصد آلمان ترک می کند. امید احمدی به دوستان خودش در ایران پیام داده که به آلمان رسیده است و در این کشور اقامت دارد. پس از این پیام او دیگر جواب کسی را نداده است و فعلا خبری از امید نیست.

ظاهرا همسر احمدی هم پاسپورت آلمانی دارد و با این ورزشکار به این کشور سفر کرده است.


    اولین واکنش فدراسیون بوکس به پناهندگی بوکسور تیم ملی/ نمی‌توانیم با او حرف بزنیم

هنوز اظهار نظری رسمی در این باره از سوی مسئولان فدراسیون بوکس منتشر نشده است و حسین ثوری رییس این فدراسیون هم تلفن همراهش را پاسخ نمی دهد.

    اولین اظهارات بوکسور ایرانی پس از پناهندگی در آلمان/ قدر من را ندانستند؛ تهمت زدند!

امید احمدی صفا در گفت‌وگو با دویچه وله پناهنده شدنش در آلمان را تایید کرد و گفت: می خواهد به مقامات ایرانی ثابت کند که چه نخبه ای را از دست داده اند.

او تاکید کرده است که برای آلمان حتما مدال المپیک خواهد آورد تا باعث افتخار مردم شود.گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی