بازی های خوب استقلال در رقابت های آسیایی می توان موجب شود تا هواداران این تیم ناكامی در رقابت های داخلی را فراموش كنند.
 

استقلال 2 - 1 الاهلی

گل ها: مهدی سید عباسی 25، امیر حسین صادقی 45(استقلال) ویكتور سیموئز(پنالتی)37(الاهلی)

داور: سان با اوجی(ژاپنی)

اخطارها: حنیف عمران زاده، حسین كاظمی، فابیو جان واریو، آرش برهانی (استقلال) علا الریشانی، صاحب عبدالله، احمد مبارك (الاهلی)

استقلال: محمد محمدی، امیر حسن صادقی، حنیف عمران زاده، حسین كاظمی، پژمان منتظری، فابیو جان واریو(رینالدو 89)، خسرو حیدری، محسن یوسفی، مهدی سید صالحی (كیانوش رحمتی 86)، سیاوش اكبرپور، فرهاد مجیدی (آرش برهانی 75)
سرمربی: صمد مرفاوی
الاهلی (عربستان): یاسر المسیلم، محمود موعاز(سیف غزال 48)، علی البیشی، مارسینیو، احمد مبارك، صاحب العبدالله، احمد درویش، علا الریشانی، حمود عباس (عبدالرحیم جزاوی 48)، ویكتور سیموئز، مالك موعاز (حسن الراهب 69)
سرمربی: سرجیو فاریاس

شرح بازی:

استقلال با دو گلی كه در نیمه اول به ثمر رساند، به یك پیروزی با ارزش در مقابل میهمان عربستانی اش دست یافت تا اولین تیم ایرانی صعود كننده به مرحله بعد لقب بگیرد

شاگردان صمد مرفاوی بازی را هجوم های های پیاپی آغاز كردند و از همان دقایق ابتدایی نشان دادند كه تنها برای كسب سه امتیاز به میدان آمده اند. نفوذهای خسرو حیدری از سمت راست و فرارهای فرهاد مجیدی در عمق كاملا مدافعان تیم حریف را سردرگم و دستپاچه كرده بود.

استقلالی ها در بازی رفت در خانه حریف نیز به پیروزی رسیده بودند و هر نتیجه ای به جز كسب سه امتیاز هواداران پر شور این تیم در ورزشگاه را راضی نمی كرد.

تلاش های بازیكنان استقلال خیلی زود به نتیجه رسید و در دقیقه 25 آنها به گل اول شان رسیدند. اگرچه این گل به نام سید صالحی ثبت شد اما او گلزنی اش را مدیون پاس زیبای فرهاد مجیدی است، پاس در عمقی كه دو مدافع حریف را كاملا از جریا بازی خارج كرد.

پس از این گل باز هم این بازیكنان استقلال بودند كه توپ و میدان را در اختیار داشتند اما روی یك اشتباه از سیاوش اكبرپور تیم الاهلی صاحب یك ضربه پنالتی شد كه سیموئز آن را به گل تساوی تیم حریف تبدیل كرد.

دریافت گل تساوی نیز نتوانست تمركز بازیكنان استقلال را به هم بزند و آنها به حملاتشان ادامه دادند تا اینكه در آخرین دقیقه بازی توانستند به گل برتری دست پیدا كنند.

امیرحسین صادقی، مدافع پیش تاخته آبی ها روی اشتباه مدافعان حریف دروازه یاسر المسیلم را باز كرد تا نیمه اول با برتری شاگردان صمد مرفاوی به پایان برسد.

در آغاز نیمه دوم فاریاس دو تعویض انجام داد تا بتوانند با بستن راه های نفوذ بازیكنان استقلال، بازی را از دست حریف خارج و در ضد حملات به گل برسند اما این تغییرات تاكتیكی هیچ گاه به سرانجام نرسید و بازیكنان الاهلی نتوانستند در این نیمه به گل برسند.

البته یكی از حربه های اصلی تیم عربستانی در نیمه دوم گرفتن ضربات آزاد در پشت محوطه جریمه بود اما هیچ یك از ضزبات خطرناك سیموئز و مارسینیو راهی به چهارچوب دروازه استقلال نداشت.

در دقایق پایانی بازی كه برهانی جانشین مجیدی شد، دو موقعیت بسیار خوب برای گلزنی به دست آورد اما نتواست از آنها استفاده كند.

در یكی از این موقعیت ها او دروازه بان حریف را نیز پشت سر گذاشت اما آنقدر در زدن ضربه نهایی تعلل كرد تا مدافعان حریف رسیدند و موقعیت از دست رفت.

با این پیروزی استقلال 11 امتیازی شد و صعودش به مرحله بعدی مسابقات مسجل شد.

 

شرح گل: 1ـ0(استقلال): فرهاد مجیدی در میانه زمین صاحب توپ شد و پس از یك حركت عرضی، سید صالحی را در عمق صاحب توپ كرد. مهاجم سابق سپاهان نیز با یك ضربه محكم و حساب شده اولین گل بازی را رقم زد.

1ـ1(الاهلی): خطای سیاوش اكبرپور روی بازیكن شماره 16 اهلی یك ضربه پنالتی برای این تیم به ارمغان آورد و ضربه را بازیكن برزیلی این تیم سیموز در خلاف جهت حركت محمدی وارد دروازه كرد.

 2ـ1(استقلال): ضربه كرنر فابیو جان واریو با ضربه سر امیرحسین صادقی و پس از برخورد به مدافع شماره 12 الاهلی وارد دروازه این تیم شد.

اتفاق ویژه: در بازی امروز چهره های معروف زیادی در ورزشگاه حضور داشتند تا از نزدیك بازی را تماشا كنند. افشین قطبی، ناصر حجازی، محمد مایلی كهن و اصغر شرفی از تماشاگران ویژه این دیدار بودند.

  
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع:goal.com

 

 

 
 

 
X