سیمرغسیمرغ
sport-top-1
تازه ترین های سایر ورزش ها

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از مثبت اعلام شدن دوپینگ 3 بازیکن خبر داد.
 
 
 احمد هاشمیان در خصوص اعلام نتایج 22 نمونه ارسالی فدراسیون فوتبال ایران به آزمایشگاه کلن آلمان و دریافت نتایج این نمونه‌ها عنوان کرد: براساس گزارش دریافتی از کلن آلمان 19 نمونه منفی و 3 نمونه مثبت گزارش شد. البته هنوز از نمونه‌ها رمزگشایی انجام نشده ولی مطمئن هستیم که این نمونه‌ها از مسابقات فوتبال بوده است. از بین 3 نمونه مثبت اعلام شده 2 نمونه از مواد ممنوعه خاص استفاه کرده‌اند.
وی در تعریف مواد ممنوع خاص تصریح کرد: مواد ممنوعه خاص به مواد ممنوعه‌ای گفته می‌شود که به طور معمول و به قصد دوپینگ از آن استفاده نشود و به دلیل امکان استفاده آنها در درمان پزشکی و به طور طبیعی در مواد خوراکی ممکن است این مواد یافت شود و اگر ورزشکار بتواند عدم استفاده عمدی و عدم استفاده به قصد افزایش کارآیی را برای کمیته پزشکی به اثبات برساند مشمول مجازات‌های سنگین نخواهد شد.
هاشمیان با ذکر یک مثال درباره مواد مممنوع خاص گفت: دارویی مثل افدرین جزو مواد ممنوعه خاص است چون این دارو ممکن است در ترکیب برخی از داروهای درمانی مثل پزدوافدرین که برای سرماخوردگی و رفع گرفتگی بینی تجویز می‌شود، موجود باشد و ورزشکار به دلیل سرماخوردگی از این دارو استفاده کرده ولی آزمایش دوپینگ مثبت اعلام می‌شود.
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون تصریح کرد: به محض رمزگشایی از گزارشات دریافتی نسبت به ابلاغ موارد تخلف به بازیکنان متخلف و بالاترین مقام باشگاه‌هایشان اقدام خواهد شد ولی اعلام نام بازیکنان پس از رسیدگی به پرونده هایشان و همچنین صدور رای نهایی موکول خواهد شد.
هاشمیان گفت: نمونه سومی که مثبت شده از داروهای شاخه استروئیدهای آنابولیک استفاده کرده که مصداق بارز استفاده از مواد ممنوعه است.
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبری سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:rajanews.com
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
ضربه ناخواسته رونالدو به صورت پسرش! عکسضربه ناخواسته رونالدو به صورت پسرش! عکس

کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی رئال مادرید در جشن قهرمانی یوونتوس ناخواسته به فرزندش ضربه زد

 
X