سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: چطور افراد ممنوع الورود با بلیت "VIP" وارد ورزشگاه می‌شوند و علیه ما شعار می‌دهند؟
 
مهر:علی دایی در ادامه نشست خبری خود افزود: من مانده ام شخصی که ممنوع الورود به ورزشگاه است با ماشین شخصی خود وارد ورزشگاه می شود و جلوی اتوبوس تیم ما بیاید چطور آقایان به این افراد اجازه ورود به ورزشگاه می دهند؟ چه کسی دنبال کار اینهاست؟ این آقایان که ممنوع الورود هستند با بلیت وی آی پی وارد ورزشگاه می شوند. من تا به امروز برای برادرانم و خانواده ام  که در تمام بازی ها در ورزشگاه حضور دارند یک کارت پارکینگ نگرفته ام این آقایان چطور می توانند خیلی راحت وارد ورزشگاه شوند. متاسفانه برخی آقایان که منافع شان در گرو این افراد است دنبال کارشان هستند تا بیایند داخل ورزشگاه در جایگاههای 21 ، 22 و 23 علیه من شعار دهند.

دایی تاکید کرد: به دین، به پیغبر مردم علیه من شعار نمی دهند اینها را از ورزشگاهها جمع کنید آنوقت ببینید چه کسی علیه دایی شعار می دهد برخی ها قدرت را در وجود این آقایان می بینند چون از این آقایان خواسته اند کارهایی برایشان انجام دهند که انجام شده است. امروز ناچارند به این افراد باج بدهند اما دایی که تاکنون" دوزار" برای کسی خرج نکرده به اینها باج نمی دهد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: چطور مردم در هر نظرسنجی که در تلویزیون برگزار می شود زمانی که در مورد من باشد با بیشترین آرا  بنده را انتخاب می کنند اما در ورزشگاه علیه من شعار می دهند. اینها کدام مردم هستند که در انتخاب برترین ها دایی را بر می گزینند بعد علیه دایی شعار می دهند. متاسفانه در ورزشگاهها در جاهایی شعار می دهند که این آقایان حضور دارند. آقایانی که من فیلم و تصویرشان را دارم که تماشاگران را تحریک می کنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه اینگونه مسائل در فوتبال می گذرد افزود: من غصه فوتبال را می خورم و مطمئنا تا زمانی که این افراد به فوتبال و باشگاه پرسپولیس چشبیده‌اند نه فوتبال ما رشد می کند و پرسپولیس.

دایی یادآور شد: طی چند سال گذشته تیم پرسپولیس فقط یک بار آن هم در سال 86 قهرمان شده. قبل و بعد این سال پرسپولیس چه نتایجی کسب کرده؟ این تیم که بهترین مربی جهان به قول شما دنیزلی را داشته با این مربی چه نتایجی را گرفته است؟ ما چه نفراتی داریم و چه نتایجی گرفته ایم. شما مقایسه کنید همین تیم پرسپولیس را با تیمی که در سال 86 قهرمان شد و بازیکنانی که آن تیم داشت.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اظهارات مهدی مهدوی کیا که گفته بود پرسپولیس واقعی تیم زمان استانکو بود که در ورزشگاه آزادی 5 گل به تیم آلیمای قزاقستان زد گفت: مهدوی کیا درست می گوید آن پرسپولیس، پرسپولیس واقعی بود. تیمی که 13 بازیکن ملی پوش داشت و حتی نفرات ذخیره نشینش هم ملی پوش بودند اما امروز پرسپولیس چند ملی پوش دارد ما در جام ملت ها چند بازیکن ملی پوش داشتیم. دو تا که فقط یک نفر از آنها فیکس تیم ملی بود.

وی بازیکنان  پرسپولیس را نسبت به گذشته این تیم غیر قابل مقایسه خواند و گفت: از همین آقای فرکی بپرسید زمانی که مربی تیم ملی بودند از پرسپولیس و استقلال چند بازیکن در تیم ملی حضور داشتند چند بازیکن از اروپا به اردوی تیم ملی می آمدند که سابقه بازی در پرسپولیس و استقلال را داشتند با این شرایط معلوم است که مردم دنبال آن پرسپولیس هستند.

دایی با یادآوری اینکه از ابتدای فصل نفراتی که می خواسته به عضویت تیم پرسپولیس در نیامده اند افزود: من در ابتدای فصل یک سری بازیکن می خواستم که نتوانستیم جذب کنیم در نیم فصل هم نفرات مورد نظرم را هم نتوانستیم بگیریم می خواهید اسامی آنها را بگویم الان موقعش  نیست که بگویم اما مهره هایی که ما می خواستیم با قیمت های بیشتر به دیگر باشگاهها رفتند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با  تاکید دوباره بر اینکه نمی تواند وارد زمین شده و مشکلات تیمش را حل کند افزود: در دقایق پایانی با بنیاد کار بازیکن ما از دو قدمی توپ را گل نکرد و همان توپ آمد و وارد دروازه ما شد. شاید اگر آن توپ گل شده بود این حرف و حدیث ها بوجود نمی آمد چرا که ما 10 نفره بازی  را مساوی می کردیم و کسی به خود اجازه نمی داد حرفی بزند . قشنگی فوتبال به همین است آقایان! اجازه دهید کارمان را بکنیم.

وی یکی از مشکلات پرسپولیس را نبود ثبات مدیریتی خواند و گفت: متاسفانه مدیر عامل این باشگاه نمی داند برای سال آینده هست یا نه. به همین خاطر فقط برای یکسال برنامه ریزی می کند. شما به یک مدیر اجازه دهید 5 سال یک تیم را اداره کند ببینید چه کارهایی را انجام می دهد. این باشگاههایی که امروز موفق هستند ببینید تمامی آنها ثبات مدیریتی داشته اند و البته از نظر مالی هم شرایطشان مطلوب بود که اگر در این مورد صبحت کنم می گویند به شما ربطی ندارد.

دایی در واکنش به افرادی که می گویند علی دایی خود تیم پرسپولیس را بسته و باید پاسخگوی نتایج این تیم باشد گفت: من تیم را به چه بسته ام. در ابتدای فصل یک عده بازیکن را در اختیار من قرار دادند و گفتند باید با جذب تعدادی بازیکن جدید تیم را تقویت کنم اگر نسبت به بازیکنان جدیدی که من گرفتم انتقادی وجود دارد می پذیرم  و اگر اعتراضی به آنهاست قابل قبول است اما آنها در این فصل از بهترین های پرسپولیس بودند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با طرح این موضوع که می تواند خیلی  از حرفها را عنوان کرد گفت: همه دنبال این هستند که سال آینده دایی به کجا می رود و چه کسی به پرسپولیس می آید. من ذهنم را به این چیزها خسته نمی کنم و اصلا به این مسائل فکر نمی کنم چرا که خودم را وابسته به پرسپولیس نمی دانم کسی که وابسته  و چسبیده به تیم باشد از اینکه بفهمد قرار است مربی دیگری بیاید می ترسد نه من که اعتقاد دارم اگر از تیمی بروم فردایم قطعا بهتر از امروز خواهد بود.

وی از اهالی فوتبال خواست به اصل این ورزش بپردازند و گفت: دنبال فوتبال باشید نه دنبال حواشی. متاسفانه 90 درصد فوتبال ما را حواشی گرفته و کمتراز 10 درصد آن شامل فوتبال می شود.

دایی با انتقاد از افرادی که بحث بازی جوانمردانه را پس از دیدار پرسپولیس و استیل اذین مطرح کردند گفت: متاسفانه برخی ها معنای فیرپلی را نمی دانند و اظهار نظر می کنند. اصلا در فوتبال دنیا اتفاقاتی که در فوتبال ایران رقم می خورد به وقوع نمی پیوندد که بخواهیم ببینیم آنجا بازی جوانمردانه رعایت می شود یا خیر. متاسفانه هرکس هر برداشتی که در این زمینه داشته باشد مطرح می کند اما من که عضو فیفا هستم و فیفا از من نظر می خواهد نباید در این مورد اظهارنظر کنم و اگر هم اظهار نظر کنم از دید آقایان نادرست است. آقایان برای خود هزاران تعبیر و حرف مطرح می کنند در حالی که نمی دانند معنی بازی جوانمردانه چیست و اصلا بازی جوانمردانه در چه مواقعی باید رعایت شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: ما حرکت جوانمردانه را متقابل با حرکتی جوانمردانه انجام خواهیم داد مگر زمین فوتبال خیابان است کسی به شما چیزی بگویم جوانمردی کرده و از کنار آن بگذرید. اینجا زمین فوتبال است پاداش خلاف در زمین فوتبال را که با بازی های جوانمردانه نمی دهند متاسفانه می آیند برای خود هزار و یک حرف و حدیث در می آورند و تعبیر می کنند و کار ما را زیر سئوال می برند.

وی گفت: یعنی اگر استیل آذین یک امتیاز دیدار هفته گذشته را می گرفت به رده 16 یا 17 جدول صعود می کرد چرا همه فوتبال را ول کردند و فقط به حواشی چسبیده اند چرا نمی پردازند به اینکه یک نفر میلیاردر که از خود هزینه کرده تیمش به مشکل خورد و در خطر سقوط در لیگ دسته اول است متاسفانه خیلی از ما حاضر نیستیم 10 هزار تومان از جیبمان خرج کنیم حتی یک آبمیوه از جیب خود برای دیگران بخریم اما فردی که چون هدایتی مردانگی کرده و از جیب خود میلیاردها تومان برای این فوتبال هزینه کرده است اما شرایط برای او به گونه ای رقم خورده ناچار به خداحافظی از ورزش شده است چرا هیچ کس به او کم و همفکری نمی کند تا دلسرد نشود. او مردانگی کرده و از خود هزینه کرده است.

دایی گفت: به جایی که به این بپردازیم چه اتفاقاتی در دیدار پرسپولیس و استیل آذین رقم خورد و این دو تیم را زیر سئوال ببریم بهتر است به هدایتی کمک کنیم تا در فوتبال بماند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان خاطرنشان کرد:. متاسفانه افرادی دم از اخلاق می زنند که بویی از اخلاق نبرده اند. اخلاق این نیست که من جلوی تلویزیون سرم را پایین بیاندازیم و خود را مظلوم نشان دهم اخلاق بازتاب رفتار و حرکات ما در جامعه است.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com
 
 
 

 
X