لیگ برتر دهم در حال آغاز شدن است و تیم های حاضر در فصل نقل و انتقالات تلاش کردند که نفرات مورد نظر خود را خریداری کرده و تیم خود را هرچه بهتر تقویت کنند...
 
 
بیشتر تیم ها بازیکنان جدید زیادی را در ترکیب فصل بعد خود مشاهده می کنند و می توان گفت که شکل و شمایل آنها عوض شده است.

برخی از تیم ها در نقل و انتقالات پرکار بودند بازیکنان بیشتری را به تیم اضافه کردند و برخی تیم ها نیز ترجیح  دادند که با بازیکنان فصل خود تمدید کنند و به خرید چند بازیکن بسنده کنند.

پرسپولیس با تمدید قرارداد 20 بازیکن از 27 بازیکن فصل قبل خود در این زمینه رکورددار است.

همچنین راه آهن با تمدید قرارداد تنها 13 بازیکن فصل قبل خود و جذب 14 بازیکن جدید بیشترین جابه جایی را داشته است.

 طبق اعلام هیات فوتبال استان تهران پس از پایان فصل نقل و انتقالات تیم‌های تهرانی قرارداد 114 بازیکن خود را تمدید و 59 بازیکن جدید را به نفرات پیشین خود اضافه کردند.

در مجموع 38 بازیکن لیگ برتری، 9 بازیکن از لیگ‌های خارجی و 12 بازیکن از لیگ‌های دسته پايین‌تر به تیم‌های تهرانی پیوسته اند.

صنعت نفت آبادان که به دلیل دیر اضافه شدن به تیم های لیگ برتری برای جذب بازیکن فرصت کمی داشت و فقط سه بازيکن جديد به خدمت گرفته است، که کمترين در بين 18 تيم ليگ برتري اين فصل است.
به طور کلی در فوتبال و بالاخص فوتبال ایران نمی شود به طور قطع از موفقیت و یا عدم موفقیت یک تیم سخن گفت.

ولی با نگاهی به ترکیب برخی تیم ها در لیگ دهم و با توجه به شناخت و همچنین شرایط موجود، شاید بتوان قضاوت هایی ولو در حد حدس و گمان انجام داد.

پرسپوليس که در فصل جدید بازیکنانی نظیر رحمان احمدي(سپاهان) محمد نوري( صباي قم)اميرحسين فشنگچي(صباي قم)غلامرضا رضايي(فولاد) عليرضا نورمحمدي(راه آهن) مازيار زارع(الشارجه) هروه اوساله(مونز بلژيک) را به خدمت گرفته است، امیدوار است که با علی دایی و تیم به نسبت یک دست خود، علاوه بر اینکه در لیگ برتر مدعی باشد در آسیا نیز بدرخشد.

سايپا تیمی است که با هدایت محمد مایلی کهن شاید اگر بتوانند به آمادگی برسند، مدعی قهرمانی و قرار گرفتن در رتبه های بالای جدول باشد، ولی تجربه ثابت کرده است که تیم های مایلی کهن بیشتر به میانه های جدول علاقه مندند.

صباي قم در این فصل از لیگ برتر محمود یاوری با تجربه را بر روی نیمکت خود به عنوان سرمربی دارد.

بی شک یاوری کاری سخت را در صبا خواهد داشت، درست است که این تیم بازیکنانی نظیر نیکبخت و هادی اصغری را جذب کرده است، ولی نمی توان به این بازیکنان زیاد دل بست، چرا که از فرم خود بسیار دور هستند.

با این حال به نظر می رسد که تیم محمود خان یاوری را هم باید یکی از تیم های میانه جدول دانست.

تراکتورسازي تبريز با آن نمایشی که فصل پیش در لیگ برتر از خود به نمایش گذاشت، تماشاگران پر شور خود را بسیار متوقع ساخته است، به طوری که آنها از این تیم حداقل سهمیه آسیا را می خواهند.

با شرایط و مشکلاتی که در کادر مدیریتی تراکتور وجود دارد، خیلی سخت بشود از این حرف زد که تراکتور مدعی است، ولی نمی توان این را نادیده گرفت که تبریزی ها تیمشان را رها نمی کنند و حمایتش می کنند.

سپاهان این فصل تیمی است که به زعم بسیاری از کارشناسان و علاقه مندان به فوتبال بین 3 تیم اول پرستاره لیگ برتر است.

کافیست به فهرست برخی از ستارگانی که جذب این تیم اصفهانی شد نگاهی بیاندازید. خسرو حيدري(استقلال تهران) فابيو جانواريو(استقلال تهران) ميلوراد يانوش(پاختاکور ازبکستان) جواد کاظميان(الامارات) رضا عنايتي( الامارات)، هر کدام از این بازیکنان می توانند ضامن قهرمانی یک تیم باشند.

استقلال با نجات از بحران ابتدایی که به سبب تغییر مدیریت در آن تیم به وجود آمد، توانست با فتح الله زاده و مظلومی تیم خوبی را روانه مسابقات کند.

استقلال با خرید فرزاد آشوبي(مس کرمان)ميلاد ميداودي(استقلال اهواز)ايمان مبعلي(الشباب دوبي)، بی شک می تواند یکی از مدعیان جدی قهرمانی در این فصل باشند.

استيل آذين مثال فصل گذشته  باز هم خریدهای بزرگ انجام داد و با به خدمت گرفتن تومباکوویچ سرمربی صرب، اینبار می خواهد برای قهرمانی خیز بردارد.

خرید های استیل آذین عبارتند از: سياوش اکبرپور،حسين کاظمي(استقلال) حسن اشجاري(ذوب آهن) محسن خليلي(پرسپوليس)مهرزاد معدنچي(الاهلي دوبی).

می توان حدس زد که این بازیکنان در کنار مهدوی کیا، کریمی، زندی، کعبی و ... چه تیمی خواهند شد.

ذوب آهن با انکه در فصل نقل و انتقالات بسیار کم کار و بی سر و صدا بود، ولی به تناسب نیاز فنی خود بازیکن گرفت.

منصور ابراهیم زاده خوب می داند که راز داشتن تیمی یک دست این است که این تیم ستاره محور نباشد.

بر همین اصل هم ذوب آهن خرید بزرگی انجام نداد، اما نمی توان گفت که ذوب آهن یکی از مدعیان اصلی جام نیست.

باید دید که باز هم تیم ابراهیم زاده به مقام نایب قهرمانی می رسد یا اینکه اینبار به قهرمانی چنگ خواهد زد.

گردآوری : گروه ورزشی سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:asriran.com
 
 
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X