وقتی نوزده سال سن داشتم آقای حجازی به من گفت تو مرا یاد جوانی ام می اندازی، و سپس در برنامه های تلویزیونی نیز از من تعریف کرد و توجه مربیان تیمملی به من جلب شد.
 
 
گل : سید مهدی رحمتی دروازبان ملی پوش تیم سپاهان پس از مدتها در گفتگو با وب سایت شخصی خود پاسخگوی سوالات شد .او در این مصاحبه تاکید می‌کند که سپاهان قهرمان بلاشک لیگ برتر فوتبال ایران است. رحمتی در این گفت‌وگو همچنین از علاقه‌اش به ناصر حجازی دروازه‌بان سابق استقلال گفته است.
 نخستین سوال اولین مصاحبه تان در سال 90 را در خصوص شکست سپاهان مقابل الغرافه قطرمطرح کنیم .
 پیروزی و شکست در فوتبال برای هر تیمی وجود دارد، حتی برای بارسلون! اما حقیقتا ما در بازی با الغرافه مغلوب داور شدیم . او برای دومین بار یک قضاوت مغرضانه علیه سپاهان انجام داد .  
 اشاره ات به بازی پارسال سپاهان مقابل پاختاکوردر ازبکستان است ؟
 بله در آن مسابقه هم ما را بازنده کرد . مقابل الغرافه هم گل کاملا صحیح سپاهان را نپذیرفت و بی جهت محسن بنگر را اخراج کرد.
یک پنالتی هم علیه سپاهان گرفت که تو مهارش کردی، آیا آن صحنه پنالتی بود ؟
 بازیکن ما مهاجم الغرافه را سرنگون کرد و در آن صحنه داور به درستی پنالتی گرفت اما معتقدم اگرهمان صحنه در محوطه جریمه الغرافه برای مهاجم ما اتفاق می افتاد پنالتی نمیگرفت .
 قبل از همین بازی هم گفتند که تو مصدوم شده ای ؟
مچ پایم به شدت آسیب دیده بود و به سختی راه می رفتم و برای بازی مسکن زدم تا درد پایم را احساس نکنم. در یک سال اخیر در اکثر اوقات خبر می رسد مصدوم هستی اما بازی می کنی ! من در 4 سال گذشته هیچ فرصتی برای استراحت کردن نداشتم ، در سال 89 حدود 80 بازی سخت انجام دادم .
 80 بازی؟
 تعداد بازیهای سپاهان در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را به بازی های رسمی و دوستانه تیم امید و تیم ملی بزرگسالان اضافه کنید و جمع بزنید ، حتی بیشتر هم میشود. همین تعداد بازیها را هم در 3 سال قبلش داشتم . مصدومیت برای هر بازیکن و بخصوص دروازه بانان که مدام به زمین می خورند اتفاق می افتد و با استراحت بهبود می یابد ولی من فرصتی برای استراحت یا فیزیوتراپی نداشتم . گله ای نیست و از اینکه به صورت متوالی در هر سنگری قرار گرفته ام بسیار خوشحالم . برای رسیدم به این روزها حدود 5 سال روی نیمکت تیم ملی و گاها استقلال نشسته ام .
 نمی ترسی دچار یک مصدومیت جدی شوی ؟
 اگر به این حرفها باشد که آدم نباید حتی داخل خانه اش بنشیند چون احتمال می رود زلزله رخ دهد یا توی خیابان تصادف کند . من توکلم به خداست و زحمتم را میکشم و از هیچ بابت نگران نیستم .
 چند درصد احتمال می دهی که سپاهان قهرمان لیگ برتر نشود ؟
 نهایتا 5 درصد! در واقع مگر خودمان بخواهیم حاصل زحمات یکساله مان را دور بریزیم .
 خیلی ها معتقدند اگر سپاهان قهرمان لیگ نشود عملکرد ضعیفی داشته چون با این همه مهره و هزینه حتی نایب قهرمانی هم برای شما ناکامی به شمار میرود .
تیم هایی هم بودند که هزینه کردند و بازیکن سرشناس گرفتند ولی رمز موفقیت فقط به داشتن مهره نیست . بلکه یکدلی و تلاش آنها و تدابیر مدیریتی و مربیگری هم اهمیت بالایی در کسب موفقیت دارد که الحمد ا… در مجموعه سپاهان ما از هر لحاظ تمام فاکتورهای لازم را برای کسب موفقیت داریم .
 از زمان حضور کارلوس کروش در تیم ملی مصاحبه ای نداشته ای و نظری در این خصوص نداده ای .
 او یک مربی صاحب کارنامه است و نیازی به تعریف ندارد. کسی که سر مربی تیم ملی پرتقال و رئال مادرید بوده و سالها در منچستر حضور داشته قطعا یک مربی بزرگ و با دانش است و در این خصوص باید از مسئولان ورزش، فدراسیون و کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال قدردانی کرد که زمینه حضور این مربی را در ایران فراهم آوردند .
 لیگ رو به اتمام است. برای فصل آینده ات برنامه خاصی داری ؟
 فعلا تمام تمرکزم به بازیهای سپاهان در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا است. اما باید بگویم در کل از حضور در این تیم و شهر اصفهان خیلی راضی هستم و تنها مشکلم برای فصل جدید و زندگی در اصفهان آینده پسرم است چون باید از امسال به پیش دبستانی برود و باید سر فرصت در این خصوص چاره اندیشی کنم .
برای جشن خصوص ناصر حجازی با هنرمندان فقط شما و کریم باقری از جمع اهالی فوتبال در این مراسم حضور داشتید، آیا فقط شما 2 نفر دعوت شده بودید یا دیگران هم دعوت بودند ؟
 پسر آقای حجازی این مراسم را ترتیب داده بود و محدودیت مکانی داشتند و لطف داشتند و ما 2 نفر را دعوت کردند که این باعث افتخار من است. ناصر خان مربی من نبوده اما گردن بنده حق بزرگی دارد . یادم هست وقتی هجده، نوزده سال سن داشتم به من گفت تو مرا یاد جوانی ام می اندازی، در آن دوره تازه وارد لیگ برتر شده بودم و سپس در برنامه های تلویزیونی نیز از من تعریف کرد و توجه مربیان تیم ملی به من جلب شد، ضمن اینکه صحبت های ناصر خان اعتماد به نفس مرا افزایش داد. متاسفانه در این برهه جز دعا کردن کاری از دستم ساخته نیست تا برای ایشان انجام بدهم و برایشان از درگاه حق آرزوی بهبودی کامل میکنم .
 جالب است تو با اکثر اهالی فوتبال ارتباط خوبی داری. بر فرض می بینیم سالهاست با قلعه نوعی کار میکنی و با حجازی رابطه صمیمانه ای داری یا همین طور با سایرین .
در زندگی ما آدمها هیچ چیز مهمتر از سلامتی ، دوستی و محبت نیست. من جوان هستم اما از کودکی از پدرم آموختم برای همه بندگان خدا ارزش و احترام قایل باشم و دوستی و محبت را سرلوحه کردارم قرار بدهم . آدم چه خوب یا چه بد بنده خداست پس باید سعی کند بنده خوبش باشد تا هم پیش خودش و هم سایر بندگانش اگر خوب نبود حداقل بد هم نباشد . من کوچکتر همه این پیش کسوتان هستم و در فوتبالم نیز در مکتب غلام حسین پیروانی رشد کرده ام . امیر المومنین می فرماید : با مردم چنان زندگی کن که در مرگت بگریند و در بودنت به سویت آیند.ناکامی تیم ملی بزرگسالان و تیم ملی امید و البته تیم باشگاهیم در عرصه بین المللی به لحاظ فوتبالی سال بدی را برایم رقم زد . بخصوص اینکه در صورت موفقیت هرکدام از این تیم ها آینده دیگری برایم رقم میخورد . اما از لحاظ دیگر راضی هستم و شاکر خداوندم که خود و خانواده و دوستانم در سلامتی به سر میبریم . 
 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:goal.com
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X