5 انیمیشن ارزشمند و آموزنده برای کودکان شما + عکس
انیمیشن معمولا راحت ترین راه برای رساندن پیام ها به بچه هاست. این برنامه ها به خاطر موسیقی ورنگ هایی که دارند ذهن آنها را برانگیخته و بهشان کمک می کنند بهتر یاد بگیرند

انیمیشن های آموزنده برای کودکان

کودکان ما با مشاهده اطرافشان یاد می گیرند. صحبت کردن یکی از اولین توانایی هایی است که بچه ها با مشاهده والدینشان یاد می گیرند، آنها سعی می کنند صداها و آواهایی که از پدر و مادر می شوند را تقلید کنند.

کودکان همچنین ارزش ها را از پدر و مادر می آموزند و در کنار آنها رشد می کنند. یکی از جمله هایی که ما به کودکمان می گوییم این است که مودب باش!، اما اینکه خودمان با رفتارمان به بچه نشان دهیم چگونه با بقیه رفتار می کنیم خیلی فرق می کند. کتاب ها و فیلم ها یکی از ابزارهایی است که والدین می توانند برای یادگیری بچه های از آنها استفاده کنند.

انیمیشن معمولا راحت ترین راه برای رساندن پیام ها به بچه هاست. این برنامه ها به خاطر موسیقی ورنگ هایی که دارند ذهن آنها را برانگیخته و بهشان کمک می کنند بهتر یاد بگیرند.

بیشتر بدانید : بهترین کارتون های 2017 + تصاویر

Inside Out درون و بیرون سال 2015

درون و بیرون زندگی رایلی یک دختر 11 ساله را روایت می کند   که بالاجبار به یک شهر جدید نقل مکان می کند. درحالیکه او در حال وفق دادن خودش با محیط جدید است، ما احساساتش را در این موقعیت جدید خواهیم دید.

این کارتون می تواند به کودکانمان در مورد احساساتشان آموزش دهد. مخصوصا بچه های کوچک تر در تشخیص احساسات و عواطفشان خیلی توانایی ندارند. دادن یک اسم و یا حتی یک چهره کارتونی برای احساسات افراد می تواند در بهتر کردن مهارت های اجتماعی بچه ها کمک کننده باشد. توانایی برای درست ارتباط کردن با احساسات در سنین بزرگ تر بچه ها نیز بسیار مفید است. گاهی اوقات آگاهی یا هوشمندی احساسی باید از کودکی آموزش داده شود.

انیمیشن آموزنده,کارتون اموزشی,انیمیشن آموزشی
انیمیشن درون و بیرون

پینوکیو 1940

این کارتون کلاسیک دیزنی برنامه ای برای کودکان تمام دوران ها بوده است. انتخاب نیکی به جای بدی، گوش دادن به صدای درون از آموزه های این کارتون است. مفهوم وجدان و روبرو شدن با نتیجه عملکردمان از درس هایی است که هر بچه ای باید بیاموزد.

پینوکیو شخصیت جالب دارد که برای بهتر شدن مسیر و راه زندگی کمک می کند. اگرچه این یک کارتون قدیمی است؛ اما بچه ها در سال 2018 هم می توانند از تماشایش لذت ببرند.

بیشتر بدانید : راز جاودانگی عروسك چوبی دماغ دراز

انیمیشن آموزنده,کارتون اموزشی,انیمیشن آموزشی
انیمیشن پینوکیو

قهرمان بزرگ 6 – 2014

قهرمان بزرگ 6 پیام های زیادی برای بچه ها دارد. ابتدای کارتون با یک فقدان شروع می شود. شخصیت اصلی حالا باید بدون برادرش جایگاه خودش در جهان را پیدا کند. مردم اطرافش او را ترغیب می کنند که رو به جلو حرکت کند، اما او یک ربات بزرگ می گیرد تا ذهنش را تغییر دهد.

بیمکس روشی برای شخصیت اصلی فیلم است تا به برادرش نزدیک شود. و همین طور راهی برای قبول کردن فقدان برادرش. این انیمیشن صحنه های کمدی، عشقی و جنگی دارد. این کارتون به بچه ها می آموزد از دست دادن پایان زندگی نیست.

انیمیشن آموزنده,کارتون اموزشی,انیمیشن آموزشی
کارتون قهرمان بزرگ

فروزن یا منجمد 2013

فیلمی در مورد رابطه  خواهرانه و و اعتماد به نفس. در این فیلم السا در تلاش است قدرت هایش را قبول کرده و مردم را از خود دور نگه دارد. السا که یک دختر ایزوله شده است اگر از کنترل خارح شود بقیه را به خطر می اندازد. آنا خواهر السا اما تسلیم نشده و آماده است تا به خاطر نجات دادن خواهرش زندگی اش را به خطر بیندازد.

کودکان باید از همان ابتدا  اعتماد به نفس را بیاموزند. آنها باید بدانند متفاوت بودن ایراد نیست. این فیلم می تواند برای روابط خواهران نیز مفید باشد.

بیشتر بدانید : انیمیشن فروزن Frozen 2 و دوبلورهایشان + تصاویر جدید در جنگل سحرآمیز

انیمیشن آموزنده,کارتون اموزشی,انیمیشن آموزشی
انیمیشن فروزن

کوکو 2017

یکی از موفق ترین فیلم های سال، کوکو قلب های ما را می دزدد. این فیلم قویا به فرهنگ مکزیکی متکی بوده و از عناصر این فرهنگ  برای ساختن یک داستان رنگی کمک می گیرد.

این انیمیشن به بچه ها یاد می دهد علایق و آرزوهای خود را دنبال کنند. بچه ها هم مثل میگل در این کارتون شاید آرزوهایی داشته باشند که زیاد منطبق بر برنامه های والدینشان نباشد. این کارتون یک پیام مثبت و اطمینان بخش دارد که به بچه ها کمک می کند شخصیت خود را بسازند.

کوکو یک فیلم خانوادگی است که به بچه ها اهمیت خانواده و سنت ها را نشان می دهد. اگرچه بچه ها پیش زمینه مکزیکی ندارند، اما این پیغام به آنها خواهد رسید.

انیمیشن آموزنده,کارتون اموزشی,انیمیشن آموزشی
کارتون کوکو

بیشتر بدانید : چرا انیمیشن؟!

 بیشتر بدانید : تصاویری از لحظات جذاب و هیجان انگیز انیمیشن فیلشاه + تیزر

بیشتر بدانید : عکس های پرفروش ترین انیمیشن روی پرده «The Grinch»تهیه و ترجمه : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ