معرفی 5 انیمیشن سینمایی ترسناک + عکس
 توانایی انیمیشن برای بیان هر نوع داستانی از نیمه دوم قرن بیستم مورد توجه قرار گرفت و به همین دلیل آثار انیمیشنی زیادی در ژانر وحشت ساخته شد

انیمیشن هایی که به وحشت‌ آفرینی شهرت دارند

 انیمیشن‌ از سال ۱۹۰۶ و سال تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است. از آن سال‌ها تا کنون والت دیزنی به عنوان مرجع در زمینه انیمیشن‌ها شناخته می‌شود و مدت‌ها بود که این رسانه بیشتر برای آثار طنز خود که عمدتا برای کودکان خردسال ساخته می‌شد شناخته می‌شد.

اما از نیمه دوم قرن بیستم، سازندگان فیلم‌ها به توانایی انیمیشن برای بیان هر نوع داستانی پی برده اند. از این رو فیلم‌های انیمیشن به ژانر‌های مختلفی از ترسناک تا درام راه پیدا کرده و گسترش یافته اند. ژانر وحشت از جمله ژانر‌هایی است که آثار بیشتری در آن ساخته شده اند به همین دلیل وقتی به فیلم‌های انیمیشنی در این ژانر نگاه می‌کنیم، می‌توان آثار موفق زیادی را پیدا کرد. در اینجا چند انیمیشن را می‌بینید که به خوبی داستان‌های ترسناک و گروتسک را روایت کرده اند.

انیمیشن ترسناک خانه هیولا

یک خانه خراب در یک محله با سایر خانه‌های حومه و همسایه جور در نمی‌آید. سه کودک معتقدند که این خانه توسط ارواح تسخیر شده است و این دلیل خوبی هم برای این حرف دارند: این خانه مردم را می‌خورد، اسباب بازی‌ها را می‌رباید، آتش سوزی ایجاد می‌کند و فراتر از یک خانه جن زده معمولی عمل می‌کند.

خانه هیولا
خانه هیولا

طبیعتا وقتی بچه‌ها به بزرگتر‌ها در مورد خانه می‌گویند آن‌ها باور نمی‌کنند، بنابراین این بچه‌ها هستند که باید با ترس آن‌ها روبرو شوند و وارد خانه شوند. این انیمیشن یک یادآوری عالی برای مرور ترس‌ها در کودکی و اعتقاد به ارواح و هیولا‌ها است. اثری ترسناک، کمی احساسی و بسیار سرگرم کننده.

اسکوبی دوو در جزیره زامبی

نام پویانمایی محصول کشور آمریکا است که به کارگردانی مشترک هیروشی آئویاماو دیگران ساخته شده و در سال ۱۹۹۸ عرضه شده است.

انیمیشن ترسناک اسکوبی دوو در جزیره زامبی
انیمیشن ترسناک اسکوبی دوو در جزیره زامبی

در خلاصه داستان انیمیشن آمده: اسکوبی دوو به همراه دافنه و دوستانشان برای یک سفر تفریحی به جزیره‌ای به نام "Moonscar" می‌روند؛ بی خبر از آنکه آنجا یک جزیره معمولی نیست و راز پنهانی در آنجا وجود دارد.

ترس از تاریکی

این اثر آنتولوژی ترسناک و سیاه و سفید محصول فرانسه است و بر اساس موضوع ترس بنا شده است. این اثر پنج قسمت دارد که هر کدام به یکدیگر مربوط هستند و وقتی شخصی سگ‌های خود را به سمت قربانی هایش رها می‌کند داستان بعدی شروع می‌شود.

انیمیشن ترس از تاریکی
انیمیشن ترس از تاریکی

اگر ترس و وحشت را به خشونت بیش از حد و عصبانیت ترجیح می‌دهید، «ترس از تاریکی» یک اثر مناسب است.

برزرک: آرک دوران طلایی

یک سه‌گانه فیلم سینمایی انیمه، که بر پایه فصل اول مجموعه مانگا «برزرک» با نام «عصر طلایی» و به قلم کنتارو میورا ساخته شده‌است، و دارای خط داستانی یکسانی می‌باشد. دو فیلم اول به نام‌های برزرک گولدن ایج آرک در فوریه و ژوئن سال ۲۰۱۲ در ژاپن منتشر شدند و فیلم سوم نیز تحت عنوان ظهور در فوریه ۲۰۱۳ انتشار یافت.

کارتون ترسناک برزرک: آرک دوران طلایی
کارتون ترسناک برزرک: آرک دوران طلایی

در حالی که دو فیلم اول کمی روند کندی داشتند، اما ظهور همه چیز را با سرعت سرسام آور پیش می‌برد. در خلاصه داستان فیلم آمده: در ادامه دو قسمت قبل، اکنون یک سال از جدایی گاتس از گریفیت می‌گذرد و دار و دسته شاهین تلاش می‌کنند تا با یک نقشه دقیق، گریفیت را که در زندان به سر می‌برد آزاد کنند.

آبی تمام عیار

«آبی تمام عیار» یک انیمیشن ژاپنی است که در سال ۱۹۹۷ توسط ساتوشی کن بر پایه‌ی رمانی به همین نام نوشته‌ی یوشیکازو تاکوچی ساخته شده است. یک خواننده پاپ بازنشسته که اخیرا بعنوان یک بازیگر فعالیت می‌کند، توسط یکی از طرفداران افراطی اش که ظاهرا سایه‌ای از گذشته‌ی او هست، مورد تهدید قرار می‌گیرد. کارگردان این اثر، ساتوشی کن، با شیوه‌ی بسیار خاص خودش در این انیمه، آمیزه‌ای از جنون، خشونت و نیمه‌ی تاریک جامعه انسانی را به تصویر کشیده است. این انیمیشن احتمالا بهترین انیمیشن ترسناک روانشناختی است که تاکنون ساخته شده. پایان این اثر یک پیچش داستانی فراموش نشدنی دارد که باعث می‌شود شما بلافاصله بخواهید فیلم را از نو تماشا کنید. 

 

بیشتر بدانید : انیمیشن های جذاب هایائو میازاکی که باید حداقل یکبار ببینید! + عکس

بیشتر بدانید : بهترین انیمیشن های روانشناختی + تصاویر

بیشتر بدانید : ترسناک ترین شخصیت های کارتونی دهه 60 + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: yjc.ir