داستان درباره دو خواهر است كه یكی به قرآن مأنوس است و خداوند هم درها را برایش باز می‌كند، حتی زمانی كه شیطان تلاش می‌كند او را از راه اصلی منحرف كند... اما شخصیت دیگر.....
  گزارشی از بازدید مجلسی‌ها از پشت صحنه سریال رمضانی شبكه یك + تصاویر
نمایندگان مجلس و قائم مقام رئیس رسانه ملی از پشت صحنه سریال رمضانی «سقوط یك فرشته» كه به تقابل شیطان و انسان می‌پردازد، دیدن كردند. 
 
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، بعد از ظهر روز گذشته(30 تیر ماه)، سید رمضان موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما، فاطمه آلیا، حسن ملك محمدی، محمدمهدی شهریاری و رضا عبداللهی از نمایندگان مجلس، عباس سرمست دبیر كمیسیون فرهنگی مجلس، عباس اكبری مدیر گروه سریال شبكه سیما و جمعی از خبرنگاران از پشت صحنه سریال «سقوط یك فرشته» به كارگردانی بهرام بهرامیان و تهیه كنندگی رامین عباسی زاده واقع در یك مركز پرورش ماهی در جاجرود بازدید كردند.
خاطره اسدي بازيگر سريال سقوط يک فرشته
خاطره اسدی
* تقابل شیطان و انسان و توجه به مفاهیم دینی و قرآنی
بنا بر این گزارش، در این مراسم ابتدا حاضران آنونس تبلیغاتی و بخش هایی از سریال را دیدند و پس از آن عباسی‌زاده در سخنانی گفت: قصه «سقوط یك فرشته» متناسب با ماه رمضان ساخته شده و در آن به مفاهیم دینی و قرآنی به شكل ویژه‌ای توجه شده تا مخاطب به تماشای آن ترغیب شود. در حقیقت قرآن راه نجات بشر است و ما در بخش‌هایی از این مجموعه به مفاهیم آن می‌پردازیم.
وی ادامه داد: داستان درباره دو خواهر است كه یكی به قرآن مأنوس است و خداوند هم درها را برایش باز می‌كند، حتی زمانی كه شیطان تلاش می‌كند او را از راه اصلی منحرف كند... اما شخصیت دیگر كمی شیطنت دارد و كمتر به مفاهیم قرآن توجه می‌كند، درگیر ماجراهایی می‌شود.
او درباره كارگردانی اثر نیز اظهار داشت: بهرام بهرامیان كارگردان «سقوط یك فرشته»، كارگردانی توانمند و تكنیكی است و امیدوارم مورد رضایت مخاطبان واقع شود.
علي سليماني بازيگر سريال سقوط يک فرشته
علی سلیمانی
* علی سلیمانی در نقشی متفاوت
به گزارش فارس، در ادامه پلان یك از سكانس دو قسمت 14 سریال با ایفای نقش علی سلیمانی در نقشی متفاوت و شبنم مقدمی به صورت نمادین گرفته شد.
بهرام بهراميان کارگردان سريال سقوط يک فرشته
* آلیا: از رسانه‌ملی انتظار داریم این مجموعه‌های قرآنی و معنوی محدود به ماه رمضان نباشند
به گزارش فارس، در حاشیه این مراسم فاطمه آلیا نماینده تهران در كجلس درباره ساخت سریال‌های دینی در جمع خبرنگاران گفت: این سریال مبتنی بر آیات و روایات است و عوامل سازنده آن تلاش می‌كنند مفاهیم قرآن را به مخاطبان منتقل كنند. همچنین در این مجموعه به موضوع كنترل خشم پرداخت می‌شود كه اهمیت زیادی در خانواده و اجتماع دارد.
وی افزود: ساخت چنین مجموعه‌هایی در ماه رمضان خیلی خوب است و دل‌ها معنوی است. ما از رسانه ملی انتظار داریم ساخت این مجموعه‌ها محدود به ماه رمضان و محرم نباشد.
آلیا همچنین در پاسخ به این سوال كه زمان ساخت آثار تلویزیونی نمایندگان مجلس كم‌تر از آنها بازدید می‌كنند ولی در زمان پخش گلایه‌های فراوانی دارند، توضیح داد: خوب است كه اعضای كمیسیون‌های مختلف مجلس در جریان تولید چنین آثاری باشند. همانطور كه آقای ضرغامی در اوائل مجلس هشتم به كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم آمدند. بنابراین شما نمی‌توانید موضوع‌ها را از هم تفكیك كنید. خیلی مسائل اجتماعی هستند كه اگر خوب پرداخت نشود جنبه امنیتی پیدا می‌كند. اعضای كمیسیون فرهنگی جزو رسالت و وظایف‌شان است تا در این بازدیدها حضور داشته باشند. رویكرد رسانه ملی خوب بوده و توانسته آثار نمایشی معناگرا با بهره بردن از مشاوران مذهبی تهیه و پخش كند.
شبنم مقدمي بازيگر سريال سقوط يک فرشته
شبنم مقدمی
* شهریاری:
همچنین در بخش دیگری از مراسم حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجموعه‌های فاخر، بیننده زیادی دارد و آموزنده است. همچنین برای جوانان و نوجوانان مفید است. خودم هم سریال‌ها را رصد می‌كنم و بینندگان می‌توانند تاثیر زیادی از این آثار بگیرنند. تمام اقشار این نوع سریال ها را دوست دارند.
وی ادامه داد: با توجه به قداست ماه رمضان، مومنان مهمان سفره خدا هستند، بنابراین بهتر است مجموعه‌هایی ساخته شود كه به تقویت مسائل اعتقادی در افراد جامعه كمك كند. سریال‌ها بهتر است رویكرد اسلامی داشته باشد. از سوی دیگر ساعت اذان مغرب در شهرهای مختلف متفاوت است. بنابراین مسئولان رسانه ملی باید تدابیری داشته باشند و سریال‌های در ساعاتی پخش شوند كه همه بینندگان در سراسر ایران از آن استفاده كنند.
خاطره اسدي بازيگر سريال سقوط يک فرشته
پشت صحنه سريال سقوط يک فرشته
پشت صحنه سريال سقوط يک فرشته
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: farsnews.com