در فهرست کتاب های تصویری از 6 اثر نام برده شده است. در صدر این فهرست «11 آزمایش شکست خورد» نوشته «جنی اوفیل» دیده می‌شود. این اثر که با هنرمندی....
                       
برترین کتاب‌های گروه سنی و کودک و نوجوان که در سال 2011 منتشر شده‌اند با انتخاب ناشران و کتابفروشان برخی از کشورهای اروپایی انتخاب و معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اس.تی تودی، در این فهرست از 15  عنوان کتاب کودک و نوجوان به عنوان برترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های منتشر شده توسط ناشران اروپایی نام برده شده است که در میان آنها داستان‌های مصور و رمان‌های گرافیکی نیز دیده می‌شود.
در این فهرست که در دو بخش کتاب‌های تصویری و کتاب‌های داستانی طبقه‌بندی شده است از آثار متعددی نام برده شده است که در میان این آثار، کتاب‌هایی از نویسندگانی همچون «جنی اوفیل»، «ویلیام جویس» و «کریس السبرگ» دیده می‌شود.
در فهرست کتاب های تصویری از 6 اثر نام برده شده است. در صدر این فهرست «11 آزمایش شکست خورد» نوشته «جنی اوفیل» دیده می‌شود. این اثر که با هنرمندی «نانسی کارپنتر» تصویرسازی شده است یکی از آثار موفقی است که در جذب مخاطب کودک بسیار موفق بوده است.
پس از این کتاب «قلب و روح» به قلم «کادیر نلسون» به عنوان یک اثر پرفروش معرفی شده است. این اثر که در 100 صفحه آماده و منتشر شده است به بررسی زندگی آمریکایی‌ها در کنار شهروندان آفریقایی- آمریکایی می‌پردازد.
«می‌خواهم کلاهم را داشته باشم» نوشته «جان کلاسن» یکی دیگر از پرفروش ترین آثار ارائه شده در این فهرست است که برای گروه سنی نوجوان تدارک دیده شده است. این اثر داستان یک خرس تعلیم داده شده را با صاحبش به تصویر می‌کشد.
علاوه بر این «مردی در ماه» نوشته «ویلیام جویس» با داستان زندگی مردی که به عنوان نگهبان در ماه مشغول به فعالیت است مخاطبان زیادی داشته است.

کتاب «فراموش نمی کنم» نوشته « پاتریشیا سی مک کیساک» نیز یکی دیگر از آثار مطرح این فهرست است که تصویرسازی بسیار ویژه و جذابی دارد.
این اثر در کنار کتاب «فشار در این نقطه» نوشته «هرو تولت» به عنوان دیگر آثار پرفروش و پرمخاطب توسط ناشران و کتابفروشی‌ها انتخاب شده اند.
در فهرست دیگری که از سوی ناشران و کتابفروشان مطرح شده است از کتاب‌هایی نام برده شده که در مدت زمان کوتاهی توجه مخاطبان نوجوان و کودک را به خود جلب کرده‌اند.
در این فهرست به کتاب‌های «داروساز» نوشته «میله ملوی»، « سایه‌های خاکستری» به قلم «روتا سپتی»، « اطلس زمرد» نوشته «جان استنفر»، «هیولا» به قلم « پاتریک نس» و «بسیار خوب» نوشته «اشمیت گری» اشاره شده است.گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture  
منبع: farsnews.com