«جرج لوكاس» با ثروتی بالغ بر ٢/٣ میلیارد دلار در رتبه ی ١٠٧ ثروتمندترین شهروندان آمریكایی قرار گرفته است. این کارگردان، تهیه کننده و فیلم نامه نویس....
                                                         
«جرج لوكاس» و «استیون اسپیلبرگ» تنها سینماگران هالیوود هستند كه در فهرست ثروتمندترین مردان آمریكا حضور دارند.

نشریه‌ی اقتصادی فوربس روز یكشنبه فهرست ٤٠٠ شخصیت ثروتمند آمریكا را درحالی منتشر كرد كه در میان چهره های سرشناس سینمای هالیوود تنها نام استیون اسپیلبرگ و جرج لوكاس به چشم می خورد.

«جرج لوكاس» با ثروتی بالغ بر ٢/٣ میلیارد دلار در رتبه ی ١٠٧ ثروتمندترین شهروندان آمریكایی قرار گرفته است. این کارگردان، تهیه کننده و فیلم نامه نویس سرشناس آمریکایی بیشتر به عنوان نیروی محرکه ی خلق مجموعه فیلم های «جنگ ستارگان» شناخته می شود. فیلم های حماسی و علمی تخیلی بسیار محبوبی که انقلابی در عصر فیلم سازی پدید آورد، به ویژه در زمینه ی جلوه های ویژه که او از پیشتازان آن به شمار می رود.

«لوکاس» همچنین در خلق شخصیت باستان شناس و ماجراجوی سینمایی «ایندیانا جونز» با استیون اسپیلبرگ همکاری کرده است.

به گزارش ورایتی، «استیون اسپیلبرگ» نیز با ثروت حدود ٣ میلیارد دلار یكصدوهفدهمین مرد ثروتنمد آمریكا است. این فیلم ساز ثروتمند در سال ١٩٩٣ جایزه شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز، در سال ١٩٩٥ جایزه سزار افتخاری فرانسه، در سال ١٩٨٧ جایزه اسكار افتخاری و در سال ٢٠٠٤ جایزه «آكی را كوروساوا» جشنواره توكیو را گرفت و در سال ٢٠٠٣ نام وی در تالار مشاهیر هالیوود جا گرفت.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture   
منبع:isna.ir