الویس پریسلی
پس از مراسم تشییع جنازه‌ی پریسلی در اوت 1977، جسد وی به طور موقت در مقبره‌ای خصوصی در قبرستان «فارست هیل» ایالت تنسی دفن شد. اما....
                                                         
 
مقبره‌ی اولیه «الویس پریسلی»، خواننده‌ی معروف آمریكایی چكش حراج می‌خورد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محل دفن اولیه‌ی «الویس پریسلی»، معروفترین خواننده و آهنگساز موسیقی «راك اند رول» آمریكا در یك حراجی در هالیوود به معرض فروش گذاشته می‌شود.
پس از مراسم تشییع جنازه‌ی پریسلی در اوت 1977، جسد وی به طور موقت در مقبره‌ای خصوصی در قبرستان «فارست هیل» ایالت تنسی دفن شد. اما پس از گذشت دو ماه،‌ وی و مادرش با حضور جمعیتی 80 هزار نفری به قبرستانی دیگر واقع در گریسلند منتقل شدند.
این قبر كه در حال حاضر خالی است، به قیمت پیشنهادی 100 هزار دلار به حراج گذاشته شده است.
به گزارش بی.بی.سی،‌ علاوه‌بر این مقبره سنگی‌، تی‌شرتی از «كیت ریچاردز» گیتاریست معروف و لباسی از «ایمی واین‌هاوس» خواننده‌ی سرشناس در روزهای 23 و 24 ژوئن در هالیوود چكش حراج می‌خورند.
الویس آرون پریسلی (1935 ـ 1977 میلادی) خواننده و هنرپیشه آمریکایی و یکی از موفق‌ترین شخصیت‌ها در هنر معاصر و موسیقی آمریکا در قرن 20 است. مرگ او در سن 42 سالگی به محبوبیت وی در بین هوادارانش و به فروش موفق کارهای او خاتمه نبخشید.
او در دوران شکوفا شدن موسیقی سبک «راک اند رول» به ویژه در نیمه دوم دهه 1950بر آن حکمرانی می‌کرد؛ چنان‌که به «سلطان راک اند رول» مشهور شد.
«الویس پریسلی» از سال 1956 به بعد با اجرای 45 ترانه که از هرکدام از آنها بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفت و با بازی در 33 فیلم سینمایی و حضور در برنامه‌های تلویزیونی و کنسرت‌ها، موفقیت اقتصادی رکوردشکنی را کسب کرد.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
  
منبع: isna.ir