اجرای ویژه برنامه شب یلدای شبکه سوم سیما سبب ساز آن شد که علی روئین تن کارگردان فیلم جنجالی و البته توقیف شده «زمهریر» چند خطی خطاب به احسان علیخانی بنویسد.


به گزارش شبکه ایران اجرای ویژه برنامه شب یلدای شبکه سوم سیما سبب ساز آن شد که علی روئین تن کارگردان فیلم جنجالی و البته توقیف شده «زمهریر» چند خطی خطاب به احسان علیخانی نوشته و در انتهای نوشته اش هم هندوانه ای زیربغل عزت ا.. ضرغامی قرار بدهد. متن کامل نامه روئین تن خطاب به علیخانی را در ادامه می خوانید:
احسان علیخانی عزیز

بلند باد عمرت که بلند ترین شب سال را برایمان بارانی کردی و تمام آلودگی های هوا در چشمم گریست
حقا که بلند قدی .بلند قدی ات را با آستین کوتاهی ام در یافتم و راس ساعت صفر عاشقی با تفال خوش صدای وحید جلیلوند لرزیدم . چون بید مجنون بر سر ایمان خویش لرزیدم
چقدر وجید جلیلوند حافظ را خوب می خواند . حافظ که همیشه خوب است . شاید صدای وحید برای من آنچنان گرم و گیراست . که می لرزاندم . اما همه لرزیدند
چقدر خوب است که توی قد بلند و وحید بلند بالا در بلندای فرخنده یلدای پارسی ، چشم در چشم مردم ایران بودید و صدایتان در گوش مردم می پیچید که این مردم درد تنهایی بزرگان و پیرانشان را در صدای منتظر این کهنسال خانه نشینان بیابند و ببینند و بدانند که ما فرزندانی هم هستیم که ننه بابایمان را یادمان برود و در بلند ترین اسطوره شب ایرانی مان نسیانی اساطیری گریبان گیرمان باشد . هر چند موسیقی "آخدا " ی فرشته نژاد و حمید حامی گزارش خانه سالمندان منتظر را پایان برد و بابک جهانبخش تصنیف سرای این پایان شد . اما چشمانم و چشمان ایرانیان بد بارانید .
بلند بالا ! عشق کهن آن زوج گرام و 5 فرزند جاجا نگیر آن رفتگر دماوندی ، نمایش عصیان مهربانانه امروز ماهای عجیب و غریب است .
دم ضرغامی و مدیرانش گرم و وقارشان در شیعه موسای کاظم سیال که یکی از بهترین برنامه های صدا و سیما را در شب یلدا رقم زدید . اسامی دیگران و همکارانتان را نمی دانم ، اما بسیار بد سلیقه گی بود که تو نباشی ، وحید نباشد و اصلا بد سلیقه گی است نبودن و نباشد خوبان .
دمت گرم و اجرت پسته خندان فرزند موسای کاظم که سفره و آجیل شب چله مان را گرم و شیرین کردی
آنچنان شیرین که گرم باشیم و باران ببارد و حافظ بخوانیم .
یا حافظ

خداحافظ
برادرت علی رویین تن
سرمای 1391گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:isna.ir


مطالب پیشنهادی:
10 زوج به یاد ماندنی سینمای ایران/عکس
پوسترهای دیده نشده از«من مادر هستم»/ عکس
پخش سریال کلاه پهلوی متوقف می شود اگر...
نحسی ماه صفر، خرافه یا واقعیت؟
این بازیگر با یک دعوا بازیگر شد!
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
انتقاد محمود شهریاری از گلزار: تفریحات لاکچری گلزار بعد از حذف برنده باش! انتقاد محمود شهریاری از گلزار: تفریحات لاکچری گلزار بعد از حذف برنده باش!

محمود شهریاری، مجری قدیمی تلویزیون با انتشار ویدئویی از محمدرضا گلزار مجری «برنده باش» انتقاد کرد

 
X