سیمرغسیمرغ

در جریان یک تور گردشگری، بخش هایی از نمایشنامه جعفرخان از فرنگ برگشته اجرا می شود.


هادی کمالی‌مقدم - کارگردان تئاتر - که پیش از این نمایش‌هایی را در خانه‌های متروک اجرا کرده است، از اجرای قطعاتی از نمایشنامه‌ی «جعفرخان از فرنگ برگشته» اثر «حسن مقدم» در جریان برگزاری یک تور ادبی خبر داد.


این کارگردان و بازیگر تئاتر، گفت: پنجشنبه (هفتم دی‌ماه) یک تور «گردشگری ادبی» با هماهنگی سایت «کافه تهرون» برگزار می‌شود و این تور، اولین تور ادبی در این سایت است.
او توضیح داد: شرکت‌کنندگان در این تور از موزه‌ی مقدم، خانه‌ی پدری حسن و محسن مقدم که به ترتیب نمایشنامه‌نویس و نقاش بوده‌اند، دیدن می‌کنند و در همین بازدید بخش‌هایی از نمایشنامه‌ی «جعفرخان از فرنگ برگشته» اثر «حسن مقدم» توسط من و با همراهی مینا بزرگمهر - هنرمند تئاتر و معمار - و کاوه گرایلی - هنرمند حوزه‌ی موسیقی - اجرا می‌شود.
 شرکت‌کنندگان در این تور سپس از خانه‌ی ملک‌الشعرای بهار دیدن می‌کنند و در این بازدید دختر و پسرخوانده‌ی این شاعر بزرگ درباره‌ی ملک‌الشعرا و خانه‌ی او صحبت خواهند کرد.
وی ادامه داد: تور ادبی تهران‌گردی با حضور در قبرستان ظهیرالدوله که محل دفن شاعرانی مانند ملک‌الشعرای بهار، رهی معیری و فروغ فرخزاد و همچنین هنرمندان حوزه‌ی موسیقی مانند روح‌الله خالقی است به پایان می‌رسد. علاقه‌مندان برای شرکت در این تور می‌توانند به سایت «کافه تهرون» مراجعه و ثبت نام کنند.
کمالی‌مقدم درباره‌ی فعالیت‌هایش در عرصه‌ی تئاتر نیز گفت: به‌شدت به شخصیت حسن مقدم علاقه‌مند شده‌ایم و تصمیم داریم روی این شخصیت کار کنیم و دوباره آثار او را زنده کنیم.
گردآوری: گروه فرهنگ هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:isna.ir


مطالب پیشنهادی:
10 اثر از میراث معنوی ایرانیان به ثبت جهانی رسید
9 فیلم برتر در بخش « فیلمهای خارجی زبان » اسکار
محبوب‌ترین ویدیو در «یوتیوب» ، با بیش از یک میلیارد بیننده
مجسمه های پوشیدنی»، زیور آلات یا مجسمه؟+عکس
سینما بین دو بازیگر جوان زن و مرد قرق شده است؟
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
تغییر چهره بازیگران «بازی تاج و تخت» از فصل  1 تا 8 + عکستغییر چهره بازیگران «بازی تاج و تخت» از فصل 1 تا 8 + عکس

به مناسبت تمام شدن سریال «بازی تاج و تخت» مروری داریم بر تغییر چهره ستارگان این سریال از قسمت اول تا آخر

ads-culture-left-2
 
X