سیمرغسیمرغ

اولین بار در ایران زندگی و آثار یک نویسنده معاصر (مرحوم مهدی آذر یزدی ) بصورت انیمیشن سه بعدی تولید می‌شود.

 انیمیشن 3 بعدی از زندگی و آثار نویسنده معاصر (مرحوم مهدی آذریزدی) به سفارش مرکز صبا در 52 قسمت ساخته می‌شود.با همت و حمایت صبا مجموعه کتاب‌های این نویسنده با تکنیک انیمیشن سه بعدی رایانه‌ای برای استفاده کودکان و نوجوانان به قاب جادویی تلویزیون راه پیدا می‌کند.

به گفته علی بختیاری‌نیا مدیر تولید این مجموعه، با توجه به اینکه نقل حکایت و داستان در این مرز و بوم ریشه در فرهنگ و تمدن ایرانی داشته و همچنین مهم بودن محتوای فرهنگی تربیتی کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، پنجاه و دو عنوان از فهرست‌های این کتاب‌ها بصورت انیمیشن، در دو گروه مجزا به مدت زمان هر برنامه پانزده دقیقه تولید می‌شود.در تولید این مجموعه که هم اکنون در میانه راه تولید خود است سعی شده تا در بازنویسی این مجموعه بصورت فیلمنامه از حضور خود نویسنده (مرحوم مهدی آذر یزدی) در داستان‌ها استفاده شود تا علاوه بر زنده نگاه داشتن نام این استاد گرانقدر به نوعی از شخصیت آذریزدی تجلیل شود.

کارگردانی بیست و شش قسمت از این مجموعه پنجاه و دو قسمتی بر عهده مجید محمدی است.

در حال حاضر نام این مجموعه انیمیشن، «سفر به قصه‌ها» نام‌گذاری شده است و بازنویسی این کتاب‌هابصورت فیلمنامه توسط محمد جلائیان برومند انجام می‌شود که در نشست‌های تخصصی با این نویسنده سعی شده در دیالوگها از لغات عامیانه استفاده شود تا به درک و فهم مخاطب سنی کودک و نوجوان نزدیک‌تر شود.
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:farsnews.com


مطالب پیشنهادی:
چرا مهران مدیری سر صحنه «ویلای من» همیشه با دستکش است؟ +عکس
بازیگر «کلاه پهلوی» در کنار قهرمان المپیک+عکس
7 فیلم از آل پاچینو در شبکه نمایش پخش می شود
نوزادی از کلبه گدایان با نوزاد متولد شده در خانه اربابی عوض می شود و...
خسروشکیبایی،مجید مظفری،هاشمی رفسنجانی، ایرج قادری و مرتضی شایسته در کنار هم+عکس

 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
جولیا رابرتز: به خاطر صحنه های ناجور بازی تاج و تخت را ندیدم!جولیا رابرتز: به خاطر صحنه های ناجور بازی تاج و تخت را ندیدم!

جولیا رابرتس بازیگر سرشناس آمریکایی و برنده جایزه اسکار فاش کرده که تا به حال حتی یک قسمت از «بازی تاج و تخت» را ندیده است. او در گفت‌وگو با پاتریشیا آرکت دیگر بازیگر برنده اسکار درباره دلایلش صحبت کرده است

ads-culture-left-2
 
X