سریال «آن‌شرلی» در شبکه تماشا + عکس
سریال «رویای سبز» قرار است از 30 بهمن‌ماه به روی آنتن شبکه تماشا برود.

سریال «رویای سبز» محصول 1985 کانادا از روز دوشنبه ساعت 18 از شبکه تماشا پخش می‌شود. این در حالی است که پیش از این پخش سریال «از سرزمین شمالی» در این ساعت وعده داده شده بود.


این سریال به کارگردانی کوین سالیوان برنده 4 جایزه از کانون منتقدین سریال های بین الملل است. مگان ‌فالو در نقش آنی، ریچارد فرنس ورس در نقش ماتیو،‌ کالن دی وورست در نقش ماریلا،‌ جاناتان کرامبی در نقش گیلبرت و ‌اسکایلر گرانت در نقش داینا از جمله بازیگران اصلی این سریال هستد.
ماجراهای این سریال با پذیرش سرپرستی آن شرلی از سوی خانواده کاتبرت آغاز می شود و در ادامه نیز شاهد رفتن آنه به مدرسه دوستی با دایانا و رقابتش با گیلبرت بلایت هستیم. سرانجام آنشرلی به کالج می رود و در آخر مجددا به گرین گیبلز بر می گردد تا در مدرسه تدریس کند.
 

سریال «رویای سبز» برگرفته شده از رمان موفق «آنه در گرین گیبلز» ( Anne Of Green Gables ) نوشته مونتمگری است .مونتمگری در مجموع 8 کتاب درباره ان شرلی نوشت که هر یک را در سنین مختلف روایت می‌کند. آخرین کتاب درسال 1920نوشته شد که آن شرلی را در سنین 49 تا 53 سالگی روایت می‌کند.
آن شرلی به شخصیت مشهوری در ادبیات مردم کانادا بدل شد و همین باعث شد که محل زندگی او به جاذبه توریستی بدل شود. مزرعه گرین گیبلز در کاوندیش در جزیره پرنس ادوارد در کانادا قرار دارد.گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: inn.ir مطالب پیشنهادی:
بازیگری که حاضر است «سگ» بشود اما «بچه‌دار» نه!
گلایه‌های بازیگر زن «ممنوع‌التصویر» به دلیل آواز خواندن!
عاقبت دختری که در برابر خانواده سنتی‌اش می ایستد! + عکس
ترانه علیدوستی: لپ‌تاپم را که باز می‌کنم...
پایان «زمانه» خاکستری است!