عکس‌های پنهانی گروه «بیتلز» 30 هزار پوند فروخته شد!
عکس‌هایی که عکاسی آماتور از پشت صحنه‌ی کنسرت 1965 گروه موسیقی «بیتلز» انداخت به قیمت 30 هزار پوند چکش حراج خورد.

«مارس وینشتاین» نام عکاسی آماتور بود که در سال 1956 خود را به عنوان یک خبرنگار جا زد و به پشت صحنه‌ی کنسرت تاریخی گروه موسیقی «بیتلز» راه یافت و تصاویری را از آن‌ها به ثبت رساند. این عکس‌ها اخیرا در یک حراجی به قیمت هنگفت 30 هزار پوند به فروش رسیده‌اند.

جالب این‌جاست که فیلم دوربین تنها خبرنگار حاضر در این کنسرت بزرگ تمام شد و به جز عکس‌های وینشتاین، هیچ تصویر دیگری از چهار شگفت‌انگیز دنیای موسیقی انگلستان در دست نمانده است.

بنابر اعلام برگزارکنندگان حراجی «امگا»، ‌پیش‌بینی می‌شد 61 عکس سیاه و سفید این عکاس آماتور بین 15 تا 20 هزار پوند خریداری شود اما حدودا به دو برابر قیمت تخمینی به فروش رسید.

کنسرت استادیوم «شی» بزرگ‌ترین کنسرت پاپ گروهی جهان لقب دارد که 55 هزار علاقه‌مند به موسیقی در آن حضور داشتند.

«بیتلز» یکی از تاثیرگذارترین و مشهورترین گروه‌های موسیقی قرن بیستم است. اعضای این گروه انگلیسی پاپ/راک اهل لیورپول شامل هنرمندانی چون «جان لنون»، «پل مک‌کارتنی»، «جورج هریسون» و «رینگو استار» می‌شدند.

آن‌ها در دهه‌ی ‌1960 فعالیت موسیقی خود را آغاز کردند. هنرمندان «بیتلز» تنها در کشور انگلستان بیش از ‌40 تک‌آهنگ و آلبوم به بازار ارائه کردند که این امر موجب شد در رتبه‌ی اول قرار بگیرند.

انجمن صنعت ضبط آمریکا، «بیتلز» را پرفروش‌ترین گروه موسیقی تمام دوران در آمریکا اعلام کرده است. این گروه موسیقی تحت تاثیر خوانندگان متعددی قرار گرفتند که برخی از آنها عبارت‌اند از: «الویس پریسلی»،‌«چاک بری»،«بی‌بی کینگ»، «راری استورم»، «ادی کاچران» و «کارل پرکینز». گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سيمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: isna.irمطالب پيشنهادي:
چارلیز ترون «شب زنانه» برپا می‌کند
عکس‌های تازه منتشر شده از «مریلا زارعی» و نوزادش در فیلم «چ»
«کیت بلانشت» در فیلم جدید وودی آلن + عکس
اگر از ارتفاع می‌ترسید عکس‌های این «بدلکار آماتور» را نبینید
«چشم زخم» و همه حقه‌های زنانه را بخوانید