بیشترین دستمزدهای بازیگران در تاریخ هالیوود + لیست و تصاویر
همه می دانند که بازیگران درجه یک هالیوودی دستمزدهای مولتی میلیون دلاری دریافت می‌کنند، و فقط دستمزدهای بالا نیست، آنها طرفداران فراوان، جت‌های اختصاصی، مهمانی‌های بزرگ و هزاران امتیاز دیگر دارند.
در اینجا سوپراستارهایی را برمی شماریم که بیشترین دستمزدهای بازیگری را در تاریخ هالیوود دریافت کرده اند.

همه می دانند که بازیگران درجه یک هالیوودی دستمزدهای مولتی میلیون دلاری دریافت می‌کنند، و فقط دستمزدهای بالا نیست، آنها طرفداران فراوان، جت های اختصاصی، مهمانی های بزرگ و هزاران امتیاز دیگر دارند. ستاره های درجه یک برای یک فیلم به راحتی 10 تا 20 میلیون دلار می گیرند. ولی ما در اینجا به بالاترین دستمزدهای تاریخ هالیوود اشاره می کنیم.

برای آنکه بازیگری بتواند از یک فیلم سینمایی ثروتی عظیم بدست آورد، به چیزی بیش از دستمزد بالا نیاز دارد. حتی اگر بازیگری مانند آدام سندلر از هر فیلمی که بازی می کند 20 میلیون دلار در بیاورد، این برایش کافی نیست. اگر می خواهید در هالیوود ثروت فراوانی بدست آورید، به یک چیز نیاز دارید و آن امتیاز است.

امتیاز به درصدی از درآمدهای یک فیلم سینمایی گفته می شود که فرد طلبکار است. برای مثال، اگر برد پیت یک فیلم بازی کند، ممکن است 10 امتیاز (10 درصد) از درآمد فیلم را علاوه بر دستمزد 20 میلیون دلاری طلب کند. این یعنی او 10 درصد از درآمد ناخالص فیلم سینمایی ("امتیاز ناخالص" یعنی قبل از هزینه ها، "امتیاز خالص" یعنی بعد از هزینه ها) می گیرد. بنابراین اگر این فیلم سینمایی 100 میلیون دلار دربیاورد، برد پیت 10 میلیون دلار دیگر هم می گیرد. البته مدیران استودیوهای تولید فیلم فقط به دایره کوچکی از بزرگترین و پردرآمدترین ستاره‌های دنیا امتیاز می دهند.

با توجه به همه این نکات در اینجا سوپراستارهایی را برمی شماریم که بیشترین دستمزدهای بازیگری را در تاریخ هالیوود دریافت کرده اند:


1. تام کروز – 290 میلیون دلار از فیلم های "مأموریت ناممکن 1، 2، 3 و 4"

تام کروز یکی از ثروتمندترین بازیگران در هالیوود است به یک دلیل: او هرگز در فیلمی بازی نمی کند که از سود ناخالص آن درصد زیادی دریافت نکند. این موضوع گاهی هم مسئله ساز شده است به خصوص وقت هایی که فیلم های او زیاد فروش نداشتند. ولی اغلب مواقع، آقای کروز همیشه موفق شده است فیلم پرفروشی برای خودش دست و پا کند. پردرآمدترین نقش او تابحال نقش مأمور ایتان هانت در مجموعه فیلم های مأموریت ناممکن بوده است.

کمپانی تولید فیلم کروز حقوق او در این فیلم ها را بررسی کرده و سپس هر چهار فیلم را تولید کرد. این باعث شد که کروز از فیلم اول 70 میلیون دلار، از فیلم دوم 75 میلیون دلار، از فیلم سوم 75 میلیون دلار و از فیلم چهارم 70 میلیون دلار درآمد داشته باشد. این یعنی کروز جمعاً 290 میلیون دلار دریافت کرده که بیشترین دستمزدی بوده که تابحال یک بازیگر دریافت کرده است.


2. کیانو ریوز – 262 میلیون دلار از فیلم های "ماتریکس 1، 2 و 3"

آیا می دانستید که قبل از کیانو ریوز، نقش "نیو" به ویل اسمیت پیشنهاد شده بود؟ نه تنها ویل اسمیت یک نقش استثنائی در یکی از بزرگترین فیلم های 20 سال گذشته را از دست داد، بلکه دستمزد 262 میلیون دلاری را نیز از دست داد.

اشتباه نشنیدید، کیانو ریوز برای سه گانه ماتریکس 262 میلیون دلار دریافت کرد. او برای فیلم اول 10 میلیون دلار به علاوه 10 درصد از درآمد ناخالص گرفت. ماتریکس 1 در نهایت 460 میلیون دلار در کل دنیا فروش کرد که در کل 56 میلیون دلار آن به ریوز رسید. برای هر کدام از فیلم های دوم و سوم هم او 15 میلیون دلار دستمزد به علاوه 15 درصد از کل فروش فیلم ها را گرفت. ماتریکس 2 742 میلیون دلار در کل دنیا فروخت و 126 میلیون دلار عاید ریوز کرد. فیلم سوم 430 میلیون دلار فروخت و 80 میلیون دلار آن به ریوز رسید. این یعنی برای سه گانه ماتریکس، ریوز 262 میلیون دلار گرفت. دستمزد 126 میلیون دلاری کیانو ریوز برای فیلم دوم ماتریکس بالاترین دستمزدی که یک بازیگر برای تنها یک فیلم تابحال گرفته است.


3. جانی دپ – 185 میلیون دلار از فیلم های "دزدان دریایی کارائیب 1، 2، 3 و 4"

در ماه جولای گذشته، یک وبلاگ سینمایی اعلام کرد که جانی دپ از 4 فیلم دزدان دریایی کارائیب، 350 میلیون دلار درآمد داشته است. تنها منبعی که ذکر شده بود این بود: فردی آگاه از قراردادهای او. کمپانی دیزنی فوراً این ادعا را رد کرد و این رقم را کاملاً نادرست شمرد. حقیقت این است: جانی دپ برای فیلم اول 20 میلیون دلار، برای فیلم دوم 60 میلیون دلار، برای فیلم سوم 50 میلیون دلار و برای فیلم چهارم 55 میلیون دلار دریافت کرد. گمانه زنی ها حاکی از آن است که برای فیلم پنجم جانی دپ چیزی حدود 95 میلیون دلار می خواهد و از فروش دی وی دی ها و فروش گیشه هم سهم می خواهد.

4. بروس ویلیس – 120 میلیون دلار از فیلم "حس ششم"

برای آنکه بروس ویلیس، یکی از بزرگترین ستاره های سینمایی روی کره زمین را متقاعد کنید که در فیلمی غیرعادی در مورد مرده ها بازی کند که کارگردان آن فرد ناشناسی بدون سابقه کاری است، استودیوی تولید آن فیلم باید 14 میلیون دلار به علاوه 17 درصد از امتیاز ناخالص را به او پیشنهاد کند. همه ما حالا می دانیم که فیلم "حس ششم" یک فیلم پرفروش بود که در کل دنیا 670 میلیون دلار فروخت. این یعنی علاوه بر دستمزد 14 میلیونی، 106 میلیون دلار دیگر هم به حساب بانکی بروس ریخته شد. از اینها گذشته ویلیس وقتی در این فیلم بازی می کرد هزینه 450 هزار دلاری جت اختصاصی برای رفت و آمد او هم پرداخت می شد. همبازی ویلیس در این فیلم، هیلی جوئل اوسمنت، فقط و فقط 150 هزار دلار دستمزد گرفت و جت اختصاصی هم درخواست نکرد.

5. تام هنکس – 100 میلیون دلار از فیلم "War of the Worlds”

6. تام هنکس – 70 میلیون دلار از فیلم "Forest Gump”

وقتی که تولید این فیلم به کمبود بودجه خورد، هنکس نیمی از دستمزد 10 میلیون دلاری اش را به ازای 10 درصد سهم از درآمد ناخالص فیلم به آنها برگرداند. این کار عاقلانه او باعث شد که او 70 میلیون دلار دیگر به علاوه جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را دریافت کند.

7. هریسون فورد – 65 میلیون دلار از فیلم های "Indiana Jones” و "Kingdom of Crystal Skull”

این باید بیشترین دستمزد برای یک فیلم کاملاً وحشتناک باشد. بدون شرح!

8. جک نیکولسون – 60 میلیون دلار از "Batman”

جک نیکولسون برای اینکه در فیلم بتمن در سال 1989 بازی کند، قرارداد خوبی بست. او قبول کرد که بجای دستمزد معمول 10 میلیون دلاری اش، 6 میلیون دلار بگیرد و در عوض از درآمد ناخالص فیلم هم سهم داشته باشد. وقتی این فیلم سینمایی 411 میلیون دلار فروش کرد، نیکولسون 60 میلیون دلار دیگر هم دریافت کرد که در آن زمان رکورد بزرگی بود.

9. آدام سندلر – 60 میلیون دلار از "Anger Management”

سندلر برای این فیلم سینمایی 20 میلیون دلار دستمزد گرفت و 25 درصد هم از درآمد ناخالص آن را هم دریافت کرد.


10. لئوناردو دی کاپریو – 59 میلیون دلار از فیلم "Inception”

11. ویل اسمیت – 54 میلیون دلار از فیلم "Bad Boys II”

12. رابرت داونی جی. آر. – 50 میلیون دلار از فیلم "Avengers”

13. ویل اسمیت – 44 میلیون دلار از فیلم "مردان سیاه پوش 2"

14. لئوناردو دی کاپریو – 40 میلیون دلار از فیلم "تایتانیک"

15. تام هنکس – 40 میلیون دلار از فیلم "نجات سرباز رایان"

16. جانی دپ – 40 میلیون دلار از فیلم "آلیس در سرزمین عجایب"


*** مل گیبسون – 400 میلیون دلار از فیلم "مصائب مسیح"

در واقع گیبسون این دستمزد را برای کارگردانی این فیلم دریافت کرد نه بازیگری، به همین دلیل او را در لیست قرار ندادیم. زمانی که هیچ استودیوی فیلمسازی حاضر نبود بودجه این فیلم را تأمین کند، گیبسون 45 میلیون دلار از جیب خودش برای تولید و تبلیغات این فیلم هزینه کرد. البته با توجه به اینکه این پول نیمی از کل دارایی خالص او در آن زمان بود، در واقع او ریسک کرد. از آن طرف، بخاطر تأمین بودجه فیلم از جیب خود، 50 درصد از سود گیشه را برداشت که در نهایت این درصد معادل 300 میلیون دلار شد. 75 میلیون دلار دیگر از فروش دی وی دی ها و 25 میلیون دلار هم از بازاریابی آن، به مبلغ فوق اضافه کنید. جمعاً 400 میلیون دلار در ازای یک ریسک!تهیه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
http://www.seemorgh.com/culture
منبع: bartarinha.irمطالب پیشنهادی:
چرا عزت‌الله انتظامی با احمدی نژاد و مشایی به ستاد انتخابات رفت؟ + عکس
دوبلور «اوشین»: همه از پخش دوباره خوشحال شدند، به جز خودم!
سریال جدید تلویزیون با صدای «ستار» و تصویر خواننده‌های پیش از انقلاب!
زوج بازيگر سریال «پروانه»: ما ممنوع‌الکار نیستیم!
عیادت سرزده احمدی‌نژاد از «ابوالفضل پورعرب» + تصاویر