کتاب‌های مهدی اخوان ثالث و آثار تازه‌ای مربوط به این شاعر فقید در بیست‌وهفتمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.
 زردشت اخوان‌ ثالث - پسر این شاعر و مدیر نشر زمستان - درباره کتاب‌هایی که از مهدی اخوان‌ ثالت در نمایشگاه کتاب امسال عرضه می‌شود، گفت: از میان کتاب‌های اخوان، «زمستان»، «آخر شاهنامه»، «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» و «عاشقانه‌ها و کبود» در نشر زمستان تجدید چاپ شده است.

او در ادامه اظهار کرد: دیگر کتاب‌های مربوط به اخوان یعنی «ارغنون»، «از این اوستا»،‌ «سر کوه بلند»،‌ «درخت بید و جنگل»، «مرد جن‌زده»،‌ «صدای حیرت بیدار»، «حریم سایه‌های سبز» (مجموعه مقالات)، «سه کتاب» (در حیاط کوچک پاییز در زندان، دوزخ اما سرد، زندگی می‌گوید...اما باید زیست»،‌ «نقیضه و نقیضه‌سازان»، «بدعت‌ها و بدایع نیما»، «عطا و لقای نیما»، «باغ بی برگی» (یادنامه مهدی‌ اخوان ثالث) و «گفت‌وگوی شاعران» (گفت‌وگوی شاملو، فروغ، سهراب، اخوان و میم آزاد درباره نیما» هم در نمایشگاه عرضه می‌شود.

پسر اخوان ثالث همچنین با اشاره به آثاری تازه چاپ‌شده مربوط به این شاعر بیان کرد: کتاب «همراه آن لحظه‌های گریزان» (مقاله‌هایی درباره اخوان با حاشیه‌هایی از خود این شاعر) و لوح فشرده «قصه شهر سنگستان» به تازگی منتشر شده که در نمایشگاه عرضه می‌شوند.

زردشت اخوان ثالث در پایان گفت:‌ کتاب «سال دگر ای دوست ای همسایه» شامل شعرهایی از اخوان که تاکنون منتشر و یا کتاب نشده است، زیر چاپ است که امیدواریم به نمایشگاه کتاب برسد.

بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران از 10 تا 20 اردیبهشت در مصلا برگزار می‌شود.فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir مطالب پیشنهادی:
زادروز جمیله شیخی،دکترای افتخاری تئاتر ایران+ تصاویر
از بیانسه تا حسن روحانی + تصویر حسن روحانی در مجله تایم
اقدام موهن اسرائیل به تمدن ایران!
مصاحبهء شیرین حسین پناهی در اردیبهشت 69+ تصویر کودکی
رونمایی از یک پنجره برای کتایون ریاحی
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
حذف موسیقی تیتراژ سریال امام علی در پخش مجدد آن !! حذف موسیقی تیتراژ سریال امام علی در پخش مجدد آن !!

چندی است که در پخش مجدد سریال «امام علی (ع)»، تیتراژ سریال را که بخش جداناپذیری از این مجموعه است، از ابتدای سریال حذف کرده‌اند

 
X