سیمرغسیمرغ

سال ها است که جفری کاتزنبرگ عضو جدا نشدنی جشنواره کن است. در تراس اتاق هتل لوکس رو به دریای کنش می نشیند و برای یکی از بزرگ ترین کمپانی های فیلمسازی دنیا تصمیم گیری می کند.
سال ها است که جفری کاتزنبرگ عضو جدا نشدنی جشنواره کن است. در تراس اتاق هتل لوکس رو به دریای کنش می نشیند و برای یکی از بزرگ ترین کمپانی های فیلمسازی دنیا تصمیم گیری می کند. سال ها است که انیمیشن های دریم ورکس ابتدا در کن به نمایش در می آیند و بعد چشمان دنیا را به خود جذب می کنند. امسال هم سنت شکنی رخ نداده. انیمیشن جدید کمپانی دریم ورکس، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم؟ 2» هم به کن آمده تا نخستین اکرانش در فستیوال مجلل کوت دازوک برگزار شود. اما این بار با یک تفاوت نسبت به سال های گذشته.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/02/dda113.jpg

جمعه در حالی از انیمیشن جدید دریم ورکس رونمایی شد که مسئولان برگزاری کن برای بیست سالگی کمپانی رویا پرداز آمریکایی جشن تولد گرفتند. سال 1994 کاتزنبرگ به همراهی استیون اسپیلبرگ و دیوید گفن این کمپانی انیمیشن سازی را افتتاح کردند. این کمپانی سال ها تعدادی از بهترین انیمیشن های جهان را ساخته است و اگرچه عده ای آنها را به تقلب از روی دست دیزنی- پیکسار متهم می کنند اما آنها هنوز اعتبار خود را دارند. با توجه به نظرات منتشر شده در مورد انیمیشن جدیدشان، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم؟ 2» به نظر می رسد این اعتبار امسال افزایش هم پیدا کند. با این وجود جالب است که در جشنواره ای که نماد سینمای روشنفکری است و ادعا می شود چندان ارتباطی با سینمای تجاری آمریکا ندارد، چنین جشن تولدی برای یکی از کمپانی های بلاک باستر ساز آمریکایی برگزار می شود.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/02/dda111.jpg

دریم ورکس سال گذشته یکی از پر خبرترین دوره های خود را سپری کرد. باراک اوباما از این کمپانی دیدن کرد و حتی به شوخی یا جدی اعلام کرد که دوست دارد بعد از دوران ریاست جمهوریش در این کمپانی هالیوودی مشغول به کار شود. به جز خبرسازی خود کمپانی، اسپیلبرگ و کاتزنبرگ هم بارها با اعلام حمایت از رئیس جمهور فعلی آمریکا، باراک اوباما خود را به صدر اخبار رساندند و حتی با برگزاری میهمانی و البته شرکت در کمپین های حمایتی حزب دموکرات آمریکا خود را به صدر سیاسی ترین سینماگران آمریکا هم رساندند.

گردآوری :  گروه  فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: tasnimnews.com  مطالب پیشنهادی:
لیلا حاتمی در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم کن+ تصاویر
کدام فیلم از ایران مسافر فستیوال کن شد؟
گلشیفته فراهانی و شهره آغداشلو در فیلم ضد ایرانی «گلاب» در جشنواره کن اکران می شود؟!
شصت و هفتمین جشنواره فیلم کن آغاز شد+ تصاویر مراسم افتتاحیه و فرش قرمز
اولین تصاویر لیلا حاتمی در هئیت داوران جشنواره کن
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!

فرش قرمز جشنواره کن بار دیگر به صحنه اعتراض سیاسی تبدیل شد و روز شنبه حامیان حق انتخاب زنان برای سقط جنین پیش از نخستین نمایش فیلم مستند «بگذار قانون باشد» ساخته خوان سولاناس کارگردان آرژانتینی روی فرش قرمز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ads-culture-left-2
 
X