سیمرغسیمرغ

جایزه رسانه‌ای اتحادیه اروپا، در جریان برگزاری جشنواره کن به کارگردان برنده اسکار بوسنیایی اعطاء شد.
 «دنیس تانویچ» کارگردان بوسنیایی که بیشتر به‌خاطر فیلم‌نامه‌نویسی و کارگردانی فیلم برنده جایزه اسکار سرزمین هیچ‌کس (۲۰۰۱) شناخته شده‌است، موفق به کسب جایزه رسانه‌ای اتحادیه اروپا در جشنواره کن شد.

وی این جایزه را برای پروژه سینمایی «به کجا نگاه می‌کنی؟» دریافت کرد و از سوی متخصصان اروپایی به سبب محتوای برجسته هنری و همچنین راهکارهای امیدبخش در تولید و توزیع به عنوان بهترین پروژه سینمایی اروپا انتخاب شد.

«آندرولو واسیلیو» عضو کمیسیون فرهنگی اروپا پس از اعطای جایزه رسانه به این کارگردان گفت: «دنیس تانویچ» یکی از بهترین کارگردانان در میان هم نسل‌های خودش است که در جدیدترین پروژه سینمایی خود با فیلمنامه‌ای قدرتمند به خوبی احساس هویت فرهنگی و پویایی را منتقل کرده است.

«واسیلیو» در ادامه افزود: «تانویچ» پس از ساخت فیلم تحسین شده «سرزمین هیچکس» و چند فیلم موفق دیگر نشان داده است که زیربنای ساخت فیلم موفق دیگری را نیز فراهم کرده است.

پروژه سینمایی «به کجا نگاه می‌کنی؟» در مراحل اولیه تولید قرار دارد و داستان آن در شهری جنگ زد و بدون قهرمان روی می‌دهد که آکنده از فساد و جرم است.

یکی از موفق‌ترین آثار «تانویچ» فیلم «داستان کوتاه از زندگی یک آهن‌فروش» محصول سال ۲۰۱۳ است که در شصت و سومین دوره جشنواره فیلم برلین توانست دو خرس نقره‌ای برای بهترین بازیگر مرد و جایزه بزرگ داوران را از آن خود کند.

این کارگردان بوسنیایی در سال 2002 عضو هیئت داوران جشنواره فیلم کن بود.


گردآوری :  گروه  فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir


  مطالب پیشنهادی:
خشم مقامات تهران از روبوسی لیلا حاتمی با رئیس جشنواره کن
جشنواره کن 2014: حواشی جنجالی و نامعقول کن
انتقادها به روحانی به خاطر حمله‌ به ممنوعیت ماهواره
عاقبت خبرنگاری که در جشنواره کن 2014 به زیر دامن بازیگر رفت!؟
کنسرت پسر آهنگساز معروف موسیقی پاپ ایران


 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
جولیا رابرتز: به خاطر صحنه های ناجور بازی تاج و تخت را ندیدم!جولیا رابرتز: به خاطر صحنه های ناجور بازی تاج و تخت را ندیدم!

جولیا رابرتس بازیگر سرشناس آمریکایی و برنده جایزه اسکار فاش کرده که تا به حال حتی یک قسمت از «بازی تاج و تخت» را ندیده است. او در گفت‌وگو با پاتریشیا آرکت دیگر بازیگر برنده اسکار درباره دلایلش صحبت کرده است

ads-culture-left-2
 
X