سیمرغسیمرغ

ونیتی فیر آثار هنرمندان فعال ایرانی را منتشر کرد؛
مجله ونیتی فیر در شماره ماه مارس گفت وگویی با بازماندگان گروه موسیقایی ایرانی سگ های زرد که ساکن بروکلین هستند انجام داده، همان گروهی که دوتن از اعضای آن کشته شدند،به همین بهانه این مجله فهرستی از هنرمندان ایرانی/آمریکایی در عرصه موسیقی، طراحی، سینما، بازیگری تهیه کرده که بیشترشان در شهر نیویورک سکونت دارند و موفق اند. در حقیقت ونیتی فیر در ستایش از آثار هنرمندان فعال ایرانی در آمریکا این فهرست را منتشر کرده است


حافظ ناظری Hafez Nazeri
فرزند برجسته ترین موسیقی دان کلاسیک ایران شهرام ناظری.حافظ شرق و غرب را در قطعات ارکسترال زیبای خاطره انگیز گردهم می آورد.پنجمین آلبوم او،ناگفته,پخش از کمپانی سونی، در پنج کشور و با همراهی 38 هنرمند برنده جایزه گرمی ساخته شد.نیما بهنود Nima Behnoud
بهنود طراحی را با شلوارهای جینی آغاز کرد که صلیب سرخ در دوران جنگ ایران و عراق در مرز دو کشور پخش می کرد. حالا چهر ه های مشهوری نظیر هایدی کلوم لباس های برند او «نیمانی» را بر تن می کنند.لباس هایی که رویش نقاشی با حروف دارد.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/03/mq11112.jpg

بهناز صراف پور Behnaz Sarafpour
برنده جایزه طراحی ملی 2013 بخاطر طراحی لباس. خط تولید لباس های بهناز صرافی پور که از سال 2001 با نام خودش راه اندازی شده ،طرفداران مشهوری دارد نظیر آنا وینتور و بمیز.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/03/mq11113.jpg
نینا صیرفی Nina Seirafi
یکی از 100 طراح داخلی برتر دنیا از سوی مجله آرشیتکچرال دایجیست در سال 2010 .صیرفی هتل ؛خانه ؛فضاهای تجاری، فضاهای داخل کشتی ها را طراحی می کند.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/03/mq11114.jpg


امیر.ح اخوان Amir H. Akhavan
نمایشگاه نقاشی 2008 امیر اخوان روایت پسر ایرانی و شیفته ی اسکندرمقدونی بود ؛این نقاشی ها در دنیای هنری تهران سرو صدا کرد.نمایشگاه جدید او درباره گروهی سرباز است اخوان با گالری لیلا هلر همکاری می کند.نقاشی که پشت سر او می بینید رنگ و روغن و نامش آخرین شام است.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/03/mq11115.jpg

نریمان حامد Nariman Hamedپسر فاطمه معتمد آریا که به مریل استریپ ایران شهرت دارد. نریمان حامد فیلم ساز است او مستند شیرین را ساخته که بخش های انیمیشن اش را مرجان ساتراپی برای او انجام داده است.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/03/mq11116.jpg


آریا قوامیان Arya Ghavamian
آریا قوامیان 22 ساله به تازگی نخستین فیلم بلند خود اتفاق در هشتمین روز را ساخته است.او عکاسی هم می کند.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/03/mq11117.jpgگردآوری :  گروه  فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:baharnews.ir  مطالب پیشنهادی:
از اسمورف ها تا شازده کوچولو در «فستیوال انیمیشن انسی» فرانسه+تصاویر
اشباح در بازار صد ساله + تصویر
گریم عجیب و جالب عبدالله اسکندری
دوران بازنشستگی آنجلینا جولی
تصاویر کمتر دیده شده روبی دی؛ بازیگر افسانه ای+ تصاویر
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!

فرش قرمز جشنواره کن بار دیگر به صحنه اعتراض سیاسی تبدیل شد و روز شنبه حامیان حق انتخاب زنان برای سقط جنین پیش از نخستین نمایش فیلم مستند «بگذار قانون باشد» ساخته خوان سولاناس کارگردان آرژانتینی روی فرش قرمز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ads-culture-left-2
 
X