سیمرغسیمرغ

مثل این است که شما به شخصی شلاق بزنید و بخواهید به زور او را وادار کنید تا دیگری را دوست داشته باشد. مگر با شلاق می‌شود دوستی ایجاد کرد؟
مثل این است که شما به شخصی شلاق بزنید و بخواهید به زور او را وادار کنید تا دیگری را دوست داشته باشد. مگر با شلاق می‌شود دوستی ایجاد کرد؟

 

کیهان به نقل از شفقنا نوشت: آیت الله شبیری‌زنجانی در پاسخ پرسشی مبنی بر اینکه «آیا می‌شود با شلاق افراد را به بهشت برد»، گفت: این مسئله که بخواهیم به افراد شلاق بزنیم تا خدا را قبول کند، امکان خارجی ندارد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اگر مراد از اجبار در هدایت این باشد که انسان مقدماتی را فراهم کند که شخص به این باور برسد که بهشت و آخرتی هست، درست است. در این روش انسان فرد را به محل موعظه نمی‌آورد و فضایی را ایجاد می‌کند که افراد قلبشان آرام شود.

آیت الله شبیری افزود: اما اگر مراد از اجبار این است که به طرف شلاق بزنیم تا ایمان بیاورد و بهشتی شود، این مسئله اصلا امکان ندارد. مثل این است که شما به شخصی شلاق بزنید و بخواهید به زور او را وادار کنید تا دیگری را دوست داشته باشد. مگر با شلاق می‌شود دوستی ایجاد کرد؟گردآوری :  گروه  فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:khabaronline.ir  مطالب پیشنهادی:
هنرمند ساحل خزر+تصاویر
آنا نعمتی بر فرش قرمز جشنواره مسکو+تصاویر
آیشواریا،اسپیلبرگ،جیم جارموش و نیکول کیدمن در آنونس«ردکاپت»+فیلم
پیشنهادات هنرمندان برای تابستان+تصاویر
کشتی بر دندان نهنگ+تصویر
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
دی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمیدی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمی

نهمین فیلم بلند کوئنتین تارانتینو یک کمدی-درام سیاه با بازی لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت در نقش‌های اصلی است که داستان یک ستاره تلویزیونی رو به فراموشی و بدلکار او را در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی روایت می‌کند

ads-culture-left-2
 
X