هوارد تنها فردی است که امسال برای چهارمین بار نامزد جایزه از انجمن کارگردانان شده است. او پیش از این...

با اعلام اسامی پنج نامزد جایزه انجمن کارگردانان آمریکا، رقابت برای کسب اسکار کارگردانی وارد مرحله‌ای تازه شد.

 رویترز اعلام کرد دیوید فینچر با فیلم سینمایی "مورد عجیب بنجامین باتن"، کریستوفر مولان با "شوالیه تاریکی"، گاس ون سنت با "میلک"، ران هوارد با "فراست / نیکسن" و دنی بویل با "میلیونر زاغه‌نشین" نامزدهای این دوره هستند.

این نخستین نامزدی بویل و فینچر برای جایزه انجمن کارگردانان است. نولان بعد از "ممنتو" که سال 2001 نامزد دریافت این جایزه بود، باز هم برای آن رقابت می‌کند و ون سنت نیز پیشتر با "ویل هانتیگ خوب" در 1997 نامزد جایزه انجمن کارگردانان شده بود.

هوارد تنها فردی است که امسال برای چهارمین بار نامزد جایزه از انجمن کارگردانان شده است. او پیش از این با "پیله" در 1985، "آپولو 13" در 1995 و "یک ذهن زیبا" در سال 2001 نامزد دریافت جایزه شده بود. او با "ذهن زیبا" برنده اسکار 2001 شد.

جایزه انجمن کارگردانان آمریکا بهترین و مهمترین معیار برای شناختن بهترین کارگردان اسکار است. این جایزه از سال 1948 فعالیت خود را آغاز کرده و در این سال‌ها فقط شش دوره کارگردان برنده جایزه انجمن، جایزه اسکار را نگرفته است.

راجر ابرت در شصت و یکمین دوره مراسم سالیانه انجمن کارگردانان آمریکا جایزه افتخاری عضو دائم این انجمن را دریافت می‌کند. جایزه انجمن کارگردانان آمریکا روز 31 ژانویه در لس آنجلس به فرد برگزیده اهدا می‌شود.

 
 گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سيمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:irannewsagency.com
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X