در خلاصه داستان فیلم ذکر شده است که جیم کری در یکی از صحنه‌های فیلم ایمیلی ناخواسته از یک سایت همسریابی ایرانی دریافت می‌کند و از این طریق با شخصیت...
    
   در ادامه فیلم‌های توهین‌آمیز هالیوود علیه فرهنگ و سنت‌های ایرانی که معمولاً هم با سکوت مسئولان داخلی همراه است، فیلم «مرد بله گو» جدیدترین محصول سینمای آمریکا در حال ساخت است.
 yes man عنوان فیلم جدید "پیتررید" کارگردان سینمای آمریکا است که تصویر زننده‌ای از زن ایرانی را به معرض عموم می‌گذارد و بار دیگر واکنش ایرانیان را برانگیخته است.
«مرد بله‌گو» یک کمدی مفرح است و داستان مردی با بازی جیم کری را تعریف می‌کند که با بله گفتن به همه ‌چیز و همه‌ کس با اتفاقات جالب و جذابی مواجه می‌‌شود. عمده اعتراضات به این فیلم حول محور داستان فرعی آشنایی جیم کری با زنی ایرانی به نام فرانوش دور می‌زند.
در خلاصه داستان فیلم ذکر شده است که جیم کری در یکی از صحنه‌های فیلم ایمیلی ناخواسته از یک سایت همسریابی ایرانی دریافت می‌کند و از این طریق با شخصیت ساده، کودن و کمی بی‌قید و بند فرانوش آشنا می‌شود. حجاب خاص فرانوش یکی از جاذبه‌های کمیکی است که برای شخصیت وی در نظر گرفته شده و ظاهراً فیلمنامه‌نویس و فیلمساز برای خلق صحنه‌های خنده‌دار به قدر کفایت بر روی آن مانور داده‌اند.
روزنامه فرهنگ آشتی در گزارشی با همین موضوع نوشته است: «مرد بله‌گو» از کتابی به قلم دنی والاس یکی از طنزپردازان مشهور بریتانیایی اقتباس شده است و سرمایه‌گذار فیلم شرکتی نیست جز «برادران وارنر» که سال 2007 فیلم «300» را روانه سینماها کرده بود.
"300"، "کشتی‌گیر"، "اسکندر" و... از جمله فیلم‌هایی است که واکنش و اعتراض ایران دوستان را در پی داشته است.
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: topiranian.com
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X