«رهگذر غریبه» روز جمعه در جشنواره ساندنس به نمایش درآمد یک مستند نیمه بیوگرافیک درباره استو، موسیقی‌دان مشهور است که نشان می‌دهد او چگونه موسیقی...
   
   اسپایک لی که یکی از چهره‌های معتبر سینمای مستقل جهان طی سه دهه گذشته بوده است، عاقبت با یک فیلم مستند به جشنواره ساندنس رفت.
به گزارش آسوشیتد پرس، "اسپایك لی" پس از ۲۵ سال برای اولین بار با نمایش مستندش «رهگذر غریبه» درباره نمایش موزیکالی به همین نام در اصلی‌ترین رویداد سینمای مستقل آمریکای شمالی شرکت کرده است.
کارگردان سیاه‌پوست آمریکایی این مستند را هنگام اجرای نمایش موزیکال در برادوی و با حضور تماشاگران اجرای صحنه‌ای آن ساخته است.
او در گفت‌وگو با خبرنگاران دلیل غیبت همیشگی خود در ساندنس را زمان برگزاری آن ذکر کرد: ماه ژانویه هیچوقت برای من به کار نیامده. هیچوقت فیلمی نساخته بودم که در این ماه آماده نمایش باشد.
«رهگذر غریبه» روز جمعه در جشنواره ساندنس به نمایش درآمد یک مستند نیمه بیوگرافیک درباره استو، موسیقی‌دان مشهور است که نشان می‌دهد او چگونه موسیقی نمایش موزیکال را با همکاری هیدی رودوالد و آنی دورسن (کارگردانان نمایش) آماده می‌کند.
لی که علاوه بر ساخت فیلم‌های داستانی، در زمینه مستندسازی نیز پرکار است، پس از دیدن چند باره نمایش جذب آن شد: من شیفته‌اش شدم. عالی بود. من هیچ‌چیز درباره استو و هیدی نمی‌دانستم. اتفاقی یک نفر به من گفت نمایش را ببینم. مبهوت آن شدم.
لی فیلمبرداری این مستند را طی سه اجرای آخر آن در برادوی و با حضور تماشاگران انجام داد. سپس یک بار دیگر بازیگران و نوازندگان را جمع کرد تا یک بار نیز بدون حضور مخاطب، نمایش را اجرا کنند تا او بتواند با قرار دادن دوربین‌ها، نماهای نزدیک را نیز ثبت کند.
لی که نامزد دریافت جایزه اسکار بوده، از حضور در جشنواره و ملاقات با رابرت ردفورد، موسس آن هیجان‌زده است.
او معتقد است جشنواره ساندنس یکی از بهترین فرصت‌ها برای جذب پخش کنندگان فیلم‌های مستقل است: ما هم مثل بقیه سعی می‌کنیم قرارداد پخش ببندیم. باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.   
    
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: jamejamonline.ir
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X