تتت

اسکارلت جوهانسون در فیلم شبح درون پوسته به عنوان یک شخصیت نیمه انسان نیمه روبات حاضر خواهد شد.

نقش اسکارلت جوهانسون در فیلم شبح درون پوسته

وقتی برای اولین بار اعلام شد که اسکارلت جوهانسون قرار است در نقش اصلی اقتباس سینمایی «شبح درون پوسته»(Ghost in the shell) - که یک مانگای ژاپنی است - بازی کند، تعجب خیلی‌ها برانگیخته شد و دوباره بحث هایی درباره‌ی محوریت سفید‌پوستان و آمریکایی‌ها در هالیوود به‌راه افتاد.

 بعد از اعتراضات به حضور «اسکارلت جوهانسون» به عنوان بازیگر «شبح درون پوسته»  مدتی شایعه شد که قرار است چهره‌ی بازیگران در این فیلم با استفاده از جلوه‌های کامپیوتری به نحوی تغییر کند تا صورتشان «آسیایی‌تر» به نظر برسد. شایعه‌ای که بارها از سوی پارامونت تکذیب شد ولی با این حال واکنش منفی بازیگرانی مثل کنستانسه وو  را درپی داشت.

کارگردان فیلم «روپرت سندرز» برخلاف جو منفی که علیه این انتخاب ایجاد شده بود به دفاع از اسکارلت جوهانسون پرداخت و از سابقه‌ی بیست ساله‌ی او در بازیگری و تاکید کرد. سندرز  با قطعیت از یک نوع زیبایی نیمه انسان-نیمه روبات گونه‌ای که در جوهانسون وجود دارد به عنوان مولفه‌های تعیین‌کننده برای انتخابش یاد کرد.

سندرز اضافه کرد کرد: «من همیشه با غریزه‌ام بازیگران را انتخاب می‌کنم و فکر می‌کنم خیلی خوش‌شانس هستم که فرصت کار با یک تیم بین‌المللی از بازیگران را پیدا کرده‌ام. چیزی که همیشه می‌خواستم. من از انتخاب جوهانسن دفاع می‌کنم، به نظرم او بهترین بازیگر هم‌نسلش است و باعث افتخارم است که در فیلم بازی می‌کند. فکر کنم کسانی که انیمه‌های اصلی را دیده‌اند از حضور او شدیدا استقبال کنند، چون بازیگر فوق العاده‌ای است و افراد کمی مثل او وجود دارند. انگار او واقعا به این دنیاهای سایبری تعلق دارد و تا به حال توانسته تصویر‌های جذابی از تحول انسان و تبدیل شدنش به روبات و ماشین نشان دهد»

اسکارلت جوهانسون پیش از این در فیلم Her به کارگردانی اسپایک جونز، در نقش یک هوش مصنوعی فوق‌پیشرفته ظاهر شده بود، اما در آنجا تنها با صدایش ایفای نقش می‌کرد.
به نظر می رسد حالا که فیلم در مراحل پایانی ساخت قرار دارد ادست اندرکاران« شبح درون پوسته»  از بازی جوهانسون رضایت کامل داشته باشند. به تازگی تریلری از فیلم منتشر شده که در آن بیشترین مانور روی جلوه‌های بصری فراوان فیلم و قابلیت‌های فیزیکی و مبارزاتی شخصیت جوهانسون داده شده است.


پوستر فیلم شبح درون پوسته

پوستر فیلم شبح درون پوسته

 

«شبح درون پوسته» مجموعه‌ای مانگا(نوعی کامیک بوک ژاپنی) است که داستانش در سال 2029 می‌گذرد و درباره‌ی جنایتکاری سایبری است که سعی دارد با هک کردن ذهن مردم، به مقاصد خودش برسد. با پیگیری‌های گروهی که مسئول دستگیری او هستند، سرانجام مشخص می‌شود که این جنایتکار در واقع یک هوش مصنوعی پیشرفته است که توسط دولت ژاپن ساخته شده.

در «شبح درون پوسته» اسکارلت جوهانسون نقش یک پلیس نیمه انسان/نیمه روبات را ایفا می‌کند که به دنبال دستگیری یک هکر بدنام و خبیث است.  «شبح درون پوسته» با بازی اسکارلت جوهانسون از مارچ 2017 اکران خواهد شد.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : filmnetnews.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X