تام کروز 56 ساله غیرممکن را ممکن کرد! + عکس
جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» با حضور تام کروز، گیشه سینمای آمریکای شمالی را فتح کرد. این فیلم در نخستین‌ روزهای اکران بیش از ۱۵۳ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشت

«ماموریت غیرممکن» با قدرت به گیشه بازگشت

اکران قسمت جدید سری فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» مهم‌ترین اتفاق این روزهای گیشه سینمای جهان است. این فیلم و بدلکاری‌های تام کروز در آن پیش از اکران عمومی هم با اتفاقاتی که برای تام کروز افتاد خبرساز شده بود.

اکران «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت»‌

«ماموریت غیرممکن: فال‌اوت»‌ اکران شد و علاوه بر فروش خوب نظر منتقدان سینمایی را جلب کرد و نقدهای مثبتی گرفت. این فیلم در افتتاحیه‌ای گسترده در بیش از ۴ هزار سالن سینمای آمریکای شمالی روی پرده رفت و با فروش ۶۱ میلیون دلاری حکمران مطلق گیشه شد.

فروش فیلم ماموریت غیرممکن در افتتاحیه جهانی

این فیلم به غیر آمریکای شمالی که بزرگترین بازار سینمای جهان است، در ۳۶ کشور دیگر هم روی پرده رفت و در آن‌ها به فروش ۹۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد. این کشورها ۴۰ درصد از گیشه بین‌الملل را تشکیل می‌دهند و فروش خوب فیلم در آن‌ها نوید سودی قابل توجه در بازار جهانی را برای سرمایه‌گذاران فیلم در کمپانی پارامونت به همراه دارد.

تام کروز در فیلم ماموریت غیرممکن,تام کروز,ماموریت غیرممکن,تام کروز در ماموریت غیرممکن
تام کروز در فیلم ماموریت غیرممکن


به این ترتیب فروش فیلم در افتتاحیه جهانی به بیش از ۱۵۳ میلیون دلار رسید. باید در نظر داشت که این فیلم هنوز در چین که دومین بازار بزرگ سینمای جهان است، اکران نشده و تا ۳۱ اوت در این کشور روی پرده نخواهد رفت.

فروش خوب «ماموریت غیرممکن»‌ نشان می‌دهد که تام کروز هنوز توانایی جذب مخاطب را دارد و از ستارگان پولساز سینِما است.

تام کروز در ماموریت غیرممکن,تام کروز,ماموریت غیرممکن,ماموریت غیرممکن تام کروز
تام کروز در ماموریت غیرممکن


تام کروز در فیلم جدید «ماموریت غیرممکن» بار دیگر با کریستوفر مک‌کواری همکاری کرده است. مک‌کواری کارگردان قسمت قبلی «ماموریت غیرممکن» با عنوان «ملت یاغی» بود. در فیلم جدید سیمون پگ، ربکا فرگوسن، شان هریس، هنری کویل و الک بالدوین کنار تام کروز جلوی دوربین رفته‌اند.

مصدوم شدن تام کروز در صحنه فیلمبرداری «ماموریت غیرممکن»

در این فیلم هم به روال سابق تام کروز تمام بدلکاری‌ها را خودش انجام داد و در یک مورد به همین دلیل با آسیب‌دیدگی شدید در ناحیه پا مواجه شد. این آسیب‌دیدگی با توقف ۸ هفته‌ای فیلمبرداری روبه‌رو شد. این تأخیر باعث ضرری چند ده میلیون دلاری شد که با پوشش بیمه‌ای به بودجه ۱۷۸ میلیون دلاری اضافه نشد.

بیشتر بدانید : آسیب شدید تام کروز به خاطر بدلکاری فوق خطرناک در ماموریت غیرممکن 6 + عکس

انیمیشنی کم‌هزینه با فروش قابل‌توجه

دومین فیلمی که هفته پیش روی پرده سینِما رفت، انیمیشنی کم‌هزینه با عنوان «تایتان‌های نوجوان به سینِما می‌آیند» بود که در افتتاحیه به فروش ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری دست پیدا کرد. شاید رقم فروش افتتاحیه چشمگیر به نظر نرسد اما با نگاهی به بودجه ۱۰ میلیون دلاری فیلم می‌شود آن را قابل‌توجه دانست.

این انیمیشن بلند سینمایی با اقتباس از یک سریال انیمیشنی به همین نام در «کارتون نتورک» ساخته شده است. برخی صداپیشگان این انیمیشن کریستن بل، ویل آرنت، اسکات منویل و تارا استرانگ هستند.

دنزل واشنگتن در رقابت با موزیکال «ماما میا»

موزیکال «ماما میا ۲» در دومین هفته اکران از فیلم «اکوآلایزر» با بازی دنزل واشنگتن پیشی گرفت و با فروش ۱۵ میلیون دلاری دومین فیلم پرفروش هفته شد. این فیلم موزیکال در دومین هفته اکران و پس از ۱۰ روز اکران به فروش ۷۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری دست پیدا کرده است.

این فیلم در گیشه بین‌الملل به فروش ۲۶ میلیون دلاری دست پیدا کرد و در این بخش مجموع فروش خود را به‌ ۹۶ میلیون دلار رساند. به این ترتیب «ماما میا» پس از دو هفته اکران جهانی ۱۶۷ میلیون دلاری شد که برای یک موزیکال شاد خانوادگی رقم قابل قبولی است.

جدول فروش فیلم ها,فروش فیلم,گیشه,فیلم های هالیوود,فروش فیلم های هالیوود
جدول فروش فیلم ها


در این میان فیلم «اکوآلایزر ۲» که نخستین دنباله سینمایی کارنامه دنزل واشنگتن است، با وجود افتتاحیه قدرتمند نتوانست جایگاه خود را حفظ کند و در دومین هفته اکران ۱۴ میلیون دلار از گیشه به دست آورد و در جایگاه سوم پرفروش‌ها قرار گرفت. اکران گسترده جهانی این فیلم هنوز آغاز نشده و فقط در چند کشور روی پرده رفته است.

«هتل ترانسیلوانیای ۳»، «مرد مورچه‌ای و زنبور»، «شگفت‌انگیزان ۲» و «دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط‌کرده» دیگر فیلم‌های پرفروش‌ هفته گذشته بودند.

بیشتر بدانید : 12 نقش خطرناکی که نزدیک بود جان تام کروز را بگیرد!

بیشتر بدانید : باورنکردنی: تام کروز از یک هواپیمای در حال پرواز آویزان شد!

بیشتر بدانید : آخرین فیلم تام کروز+ تصاویر پشت صحنهگردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir