نقشی که لوهان ایفا می‌کند نیز در واقع بهانه ای است تا به فیلمساز در تجزیه و تحلیل انگیزه چاپمن در کشتن این شخصیت نامدار موسیقی راک، کمک کند. به گفته...

یک کمپانی فیلم سازی کانادایی بیست و پنج سال پس از کشته شدن جان لنون (John Lennon)، ترانه سرا و موسیقی دان عضو گروه بیتلز، فیلمی ساخته که در آن به تجزیه و تحلیل افکار و حالات روانی قاتل لنون پرداخته شده است. بازیگران اصلی این فیلم جرد لتو (Jared Leto) و لیندسی لوهان (Lindsay Lohan) هستند. لتو که در فیلمهای "مرثیه ای برای یک رویا" (Requiem for a Dream) در نقش یک معتاد به هرویین و "خدای جنگ" (Lord of War) نقش یک اسلحه فروش معتاد را بازی کرده است، انتخاب مناسبی برای نقش قاتل لنون، مارک دیوید چاپمن (Mark David Chapman) به نظر می‌رسد.
لیندسی لوهان نیز که از ستارگان جوان آمریکا است، در این فیلم نقش یکی از طرفداران لنون را بازی میکند که در طی تعطیلاتی که لنون در آن به قتل رسید، با چاپمن دوست میشود.
جان فلاک (John Flock)، مدیر کمپانی Peace Arch Entertainment میگوید که شخصیت لنون زمان چندانی برای حضور در صحنه ندارد زیرا نقطه تمرکز داستان بر روی چاپمن و روزهایی است که به قتل منجر شده اند.
نقشی که لوهان ایفا می‌کند نیز در واقع بهانه ای است تا به فیلمساز در تجزیه و تحلیل انگیزه چاپمن در کشتن این شخصیت نامدار موسیقی راک، کمک کند. به گفته فلاک:" این فیلم یک بررسی روانشناسانه از چاپمن است. من آنرا یک تصویر دلسوزانه و همدلانه نمی‌بینم اما بیننده به نوعی وارد فضای ذهنی چاپمن می‌شود." او افزود که صحنه قتل نسبتا با احتیاط نمایش داده خواهد شد. "این پر اهمیت ترین صحنه فیلم است، اما ما قصد نداریم زمان زیادی را به نمایش آن اختصاص دهیم."
چاپمن که در حال حاضر دوره محکومیت خود - 20 سال تا ابد - را میگذراند، در 8 دسامبر 1980، جان لنون را در خارج از آپارتمانش متوقف کرد و پس از اینکه از او خواست تا جلد آلبوم جدید خود Double Fantasy را امضا کند، وی را با شلیک گلوله به قتل رساند.
نام فیلم "فصل 27" است و فلاک دلیل این نامگذاری را اشاره ای به کتاب The Catcher in the Rye، نوشته جی.دی. سالینجر J.D. Salinger میداند. چاپمن این کتاب که در 26 فصل نوشته شده، منبع الهام خود ذکر کرده است. به گفته چاپمن، او با قهرمان داستان – که از هر چیز دروغین متنفر بوده- همذات پنداری می‌کرده است و از آنجایی که لنون را شخصی ریاکار می‌دانسته، او را به قتل رسانده است.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: harmonytalk.com