علی مصفا: هدیه تهرانی مرا ترغیب به بازی در «روزهای نارنجی» کرد
علی مصفا، بازیگر «روزهای نارنجی»، در نشست خبری این فیلم تاکید کرد اگرچه فیلمنامه برایش جذاب بوده است، اما بیشتر هدیه تهرانی او را به بازی در این اثر سینمایی ترغیب کرده است

علی مصفا در نشست خبری «روزهای نارنجی» در جشنواره فجر 97

نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «روزهای نارنجی»، شامگاه شنبه ۱۳ بهمن در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. در این نشست، بازیگران و عوامل فیلم از جمله آرش لاهوتی (کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس)، علی مصفا، ژیلا شاهی، صدف عسگری (بازیگران) و علیرضا قاسم‌خان (تهیه‌کننده) حضور داشتند.

آرش لاهوتی، نویسنده و کارگردان «روزهای نارنجی» در ابتدای این نشست در پاسخ به سوالی درباره این‌که چطور یک شخصیت منفعل مثل مجید (با بازی علی مصفا) در پایان فیلم، منجی و قهرمان می‌شود گفت:

«فکر نمی‌کنم شخصیت مجید در آخر فیلم یک کاراکتر سوپرقهرمان می‌شود. به نظرم مجید زمان کمی در پیش دارد که تصمیم بگیرد که آیا به آبان (با بازی هدیه تهرانی) کمک کند یا نه. این یک پروسه چندین ساله نیست و فقط باید در دو سه روز این تصمیم را بگیرد و این به نظرم یک واکنش کاملا طبیعی است.»

علی مصفا,هدیه تهرانی,روزهای نارنجی,علی مصفا در روزهای نارنجی,هدیه تهرانی در روزهای نارنجی,روزهای نارنجی در جشنواره فجر
هدیه تهرانی و علی مصفا در فیلم «روزهای نارنجی»


علی مصفا هم درباره پذیرفتن نقش مجید گفت:

«فیلمنامه خیلی جذاب بود. چند بار با هم صحبت کردیم من گرفتار بودم و نمی‌توانستم. خانم تهرانی خیلی فیلمنامه را دوست داشت و من را ترغیب کرد سر این کار بیایم. برای خیلی‌ها پذیرفتن نقش‌هایی مثل مجید سخت است، ولی برای من جذاب بود که این کاراکتر منفعل را که مرد عمل نیست، ایفا کنم. جدا از این خود قصه فیلم هم جدید بود. سومین دلیل هم تصویری بود که این فیلم از زن ایرانی می‌داد و برای من جذاب بود. چون در مقایسه خیلی از فیلم‌هایی که زن ایرانی را زن تحت ظلم و کتک‌خور نشان می‌دهند، جالب بود.»

شهرام خلج، طراح گریم «روزهای نارنجی» هم درباره گریم هدیه تهرانی در این فیلم گفت:

«خیلی سعی کردیم گریم‌ها ساده باشد. زنی که مدتی طولانی در یک باغ پرتقال کار می‌کند، حتما باید چنین گریمی می‌داشت.»

علی مصفا,هدیه تهرانی,روزهای نارنجی,علی مصفا در روزهای نارنجی,هدیه تهرانی در روزهای نارنجی,روزهای نارنجی در جشنواره فجر
فیلم «روزهای نارنجی»

علیرضا قاسم‌خان، تهیه‌کننده «روزهای نارنجی» هم در پاسخ به این‌که چقدر به بازگشت سرمایه این فیلم امیدوار است، گفت:

«برای من تهیه‌کنندگی این فیلم با فیلم‌های دیگر متفاوت است. آرش لاهوتی سینما و ادبیات را خوب می‌شناسد و اینکه بتوانیم یک اثر را برای اولین‌بار با این نگاه کار کنیم، برای من افتخار است. این چهارمین کار من در سینما است و خیلی کم کار هستم. یک بار یک نفر از من پرسید چرا فیلم‌های خواب آلوده می‌سازید، من گفتم ما فیلم‌هایی می‌سازیم که با افتخار آن را در تمام دنیا نشان دهیم.»

 

بیشتر بدانید : فیلم هدیه تهرانی برای اکران، مجبور به تغییر نام شد!

بیشتر بدانید : ستاره های زن جشنواره فجر/ از هدیه تهرانی تا الناز شاکردوست

بیشتر بدانید : کدام بازیگر شانس بردن سیمرغ را دارد؟ از لیلا حاتمی تا بهرام رادان


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir