صبا کمالی با انتشار ویدئویی خبر صدور حکم بازداشت و دستگیری‌اش را تکذیب کرد و تصریح کرد که به امامان علاقه‌مند است

صبا کمالی: من بازداشت نشدم

صبا کمالی، بازیگر سینما و تلویزیون در ویدئویی درخصوص حواشی جنجالی پست اینستاگرامی‌اش درباره امام حسین (ع) توضیحاتی ارائه کرد و گفته است که بازداشت نشدم.

خبرگزاری فارس روز چهارشنبه ۲۰ شهریور از صدور حکم جلب و بازداشت صبا کمالی، هنرپیشه سینما و تلویزیون، به اتهام "اهانت به ساحت امام حسین- ع" خبر داد.

بیشتر بدانید : پست جنجالی صبا کمالی که باعث بازداشت وی شد + عکس

کمالی در پستی اینستاگرامی، در مکالمه‌ای تخیلی، نوشته بود که دارد به مراسم سوگواری دختر آبی می‌رود. این استوری جنجال آفرین شد. رسانه‌های نزدیک به محافل امنیتی، موضوع را با عناوینی چون "هتاکی شرم‌آور صبا کمالی" پوشش دادند و او را بازیگر دست چندم خواندند. پس از انتشار خبر حکم بازداشت، صبا کمالی با پاک کردن نوشته‌اش، از کسانی که احساسات مذهبی‌شان جریحه‌دار شده، عذر خواست و پست جدیدی به عنوان توضیح گذاشت.

او این بار نوشت: «به علت کج‌فهمی، بی‌سوادی، متعصب بودنِ بدون تفکر، اطلاع نداشتن از اصول نمایشنامه‌نویسی که رشته اول تحصیلی منه، به علت بیماری افرادی از جامعه که چه بسا حقوق بگیرانِ جیره‌خوارِ دشمنان ایران باشند، نسبت‌های بس ابلهانه به من زدند و من رو بدون اعتقاد معرفی کردند؛ و از کامنت‌هایی که گذاشتند متوجه شدم. اتفاقا بسیار بی‌وجدان هم هستند...»

کمالی با گلایه از کسانی که او را دشمن مذهب و بی‌اعتقاد معرفی کردند نوشت: «در نمایشنامه، ما حتی با خدا جدل می‌کنیم و حتی دعوا. این‌که دیگران امامان رو از خدا بالاتر می‌دونند، خودشون می‌دونند چرا... »

بیشتر بدانید : توضیحات صبا کمالی بابت پست جنجالی + تصاویر

جلیل محبی، دبیر ستاد احیای امر به معروف، تلویحا صبا کمالی را به "سب نبی" متهم کرده و در واکنش به عذرخواهی او نوشته است:
«مطابق ماده ۲۶۳ قانون مجازات اسلامی هر گاه متهم به سب، ادعا کند که اظهاراتش از روی اکراه، غفلت، سهو یا در حالت مستی و غضب و سبق لسان یا بدون توجه به معانی کلمات یا نقل قول از دیگری بوده‌، ساب النبی محسوب نمی‌شود.» محبی با این مقدمه، عنوان کرده که پس از بررسی همه پست‌های اینستاگرامی صبا کمالی هیچ کدام از موارد یاد شده محتمل نیستند.

سب‌النبی به معنی توهین و اهانت به مقدسات اسلام است. ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی می‌گوید: «هر کس به مقدسات اسلام یا هر یک از انبیا یا ائمه طاهرین یا حضرت صدیقه طاهره اهانت نماید، اگر مشمول حکم ساب النبی باشد اعدام می‌شود و در غیر این صورت به حبس از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد.»

صبا کمالی در ویدئویی که حدود دو صبح امروز منتشر شده است، گفت:"من بازداشت نشده ام و هیچ مدیر و مقام مسئولی با تند و عتاب با من سخن نگفته است و آنچه منتشر می شود را سواستفاده گران از این فضا دامن می زنند."

او تاکید کرد:"من مسلمان هستم، شیعه هستم و در همین خانه ام بارها برای امام حسین و امام علی مراسم برگزار کرده ام."

او افزود:" من ادبیات نمایشی خواندم و بر همین اساس یک متنی را با هدف درد دل با امام حسین نوشتم زیرا از موضوعی غمگین بودم. در وقت بهتر که این حاشیه ها کم شد و مؤمنین واقعی خشم شان کاسته شد توضیح بیشتری خواهم داد."

صبا کمالی,بازداشت صبا کمالی,توضیحات صبا کمالی
صبا کمالی بازیگر

صبا کمالی با نشان دادن تابلوهای نقاشی خط که روی آنها ذکر نوشته شده گفت:" من از کودکی نقاشی می کنم و همیشه روی برخی از آنها ذکر می نویسم. من از سر ارادت و علاقه به امامان این ذکرها را می نویسم. برخی از تابلوهای کوچک تر را هم به خیریه ها اهدا می کنم تا بفروشند و به مستحقین کمک شود."

این بازیگر همچنین گوشه ای از خانه اش را که به سقاخانه بدل کرده نشان داد.

صبا کمالی متولد ۱۳۵۵ در ساری و فارغ التحصیل دو رشته مدیریت اجرایی و سینما و تئاتر است. او با مجموعه "کیف انگلیسی" و فیلم "متولد ماه مهر" وارد تلویزیون و سینما شده است.


بیشتر بدانید : افشاگری صبا کمالی از شبی که با فحش ناموسی از چنگ تهیه کننده...

بیشتر بدانید : افشاگری پرستو صالحی, صبا کمالی و ماهایا پطروسیان از پشت پرده کثیف سینمای ایران!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: aftabnews.ir / iranart.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X