خواننده زن آمریکایی از مسلمانان عذرخواهی کرد! + عکس
ریحانا خواننده مشهور آمریکایی بعد از انتقاد از آهنگی که در آن از یکی از حدیث های مشهور اسلام برای فش شو هفته گذشته اش با نام Savage X استفاده شده بود از جامعه مسلمانان عذرخواهی کرد

عذرخواهی ریحانا از مسلمانان به خاطر توهین به مقدسات اسلام

ریحانا (ریانا) خواننده زن مشهور آمریکایی روز سه شنبه بعد از انتقادات صورت گرفته از آهنگی که در آن از یکی از حدیث های مشهور اسلام برای فش شو هفته گذشته اش با نام Savage X استفاده شده بود از جامعه مسلمانان عذرخواهی کرد. این خواننده که وارد دنیای مد و فشن و طراحی لباس نیز شده، به خاطر بی احترامی به اسلام توسط چند تن از طرفدارانش مورد انتقاد قرار گرفت، اشتباهی که ریحانا آن را ناشی از بی دقتی عنوان کرده است.

بیشتر بدانید : بی احترامی ریحانا به پیامبر اسلام و مسلمانان + عکس و جزئیات

این خواننده آمریکایی در استوری اینستاگرام خود در این باره چنین نوشته است:
«می خواهم از جامعه مسلمان به خاطر اشاره به اشتباه سهوی در نمایش فشن شو savage x ما که غیرعامدانه توهین آمیز بود تشکر کنم. از آن مهم تر اینکه می خواهم به خاطر این اشتباه بدون منظور اما ناشی از بی دقتی از شما عذرخواهی کنم».

این عذرخواهی در اکانت رسمی فشن شو Savage X Fenty که حجاب را نیز در لباس هایش می گنجاند درج شده است. در جریان برگزاری این فشن شو و در حالی که مدل ها مشغول هنرنمایی بودند، آهنگی از EDM با نام Doom پخش شد که در آن روایت حدیثی در مورد روز قیامت و پایان دنیا با موسیقی ترکیب شده بود. این رمیکس که در گذشته نیز جنجالی شده بود این بار نیز مورد انتقاد قرار گرفت.

استوری ریحانا و عذرخواهی از مسلمانان
استوری ریحانا و عذرخواهی از مسلمانان

دنبال کنندگان ریحانا در اینستاگرام در بخش نظرات به این موضوع واکنش نشان داده و از او خواستند به این موضوع توجه داشته و هر چه سریع تر عذرخواهی کند. یکی از طرفدارانش در کامنتی انتقادی نسبت به این اشتباه چنین نوشته است:

«عاشقت هستم و تو ملکه هستی اما استفاده از حدیث اسلام به عنوان موسیقی در برنامه فشن شو بی احترامی و توهین به تمام طرفدارانت در سراسر جهان است. عاشقت هستم اما این همه چیز نیست. به خصوص به این دلیل که تو طرفدار تنوع هستی».

یکی دیگر از طرفداران نسبت به این اشتباه واکنش نشان داده و نوشته است:

«ممکن است در مورد آهنگ کفرآمیزی که در جریان فشن شو Savage X منتشر شد صحبت کنیم؟ میکسی از آیات قرآن همراه با یک آهنگ توهین آمیز؟ اگر چه خطای تو نبود اما برای هر کسی که مسئول انتخاب آهنگ ها بود مایه ناامیدی است». دیگری گفته است: «دین ابزار زیباسازی نیست».

عذرخواهی ریحانا
عذرخواهی ریحانا

ریحانا در ادامه عذرخواهی خود چنین نوشته است: «درک می کنیم که بسیاری از برداران و خواهران مسلمان خود را ناراحت کرده ایم و من به شدت از این موضوع ناراحت هستم! من با هیچ نوع از بی احترامی نسبت به خداوند یا هر نوع دینی بازی نمی کنم و به همین دلیل استفاده از این آهنگ در برنامه ما کاملاً بی مسئولیتی بوده است! در ادامه مطمئن خواهیم شد که چنین اتفاقی دیگر رخ نخواهد داد. ممنونم از شما به خاطر بخشش و درکتان. ری».

 

بیشتر بدانید : ریحانا علیه ترامپ شورید!

بیشتر بدانید : معرفی ثروتمندترین خواننده زن جهان + عکس

بیشتر بدانید : ریحانا چگونه ثروتمندترین خواننده زن دنیا شد؟ + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com