بازیگر "از کرخه تا راین" درگذشت + عکس
 صادق صفایی، از هنرمندان سینما و تئاتر و از استادان دانشکده هنرهای زیبا، که چهره او با بازی در نقش یک بسیجی جانباز در فیلم «از کرخه تا راین» در ذهن‌ها ماندگار شده است، درگذشت

صادق صفایی، چهره ماندگار فیلم «از کرخه تا راین»، درگذشت

 صادق صفایی، بازیگر تئاتر، سینما و عضو هیات علمی گروه هنرهای نمایشی دانشکده هنرهای زیبا، درگذشت. او که چندی پیش، عمل قلبِ باز انجام داده بود، در نخستین ساعت‌های روز جمعه ۵ شهریور، در خانه خود بر اثر ایست قلبی، چشم از جهان فرو بست. 

این هنرمند و مدرس تئاتر که چهره‌اش در نقش یک جانباز در «از کرخه تا راین» در ذهن‌ها ماندگار شده است، برای همین فیلم، موفق به کسب سیمرغ بازیگر مرد مکمل از جشنواره فیلم فجر شده بود.

صفایی، زاده سال ۱۳۴۰ در شهر طبس بود و از دهه ۷۰، در نمایش‌های بسیاری روی صحنه رفت و در فیلم‌های مطرحی بازی کرد. او عضو هیات علمی گروه تئاترِ دانشکده هنرهای زیبا و از محبوب‌ترین مدرسان این رشته بود. 

نمایش‌هایی چون «دایره گچی قفقازی» به کارگردانی حمید سمندریان، «مرغ دریایی» به کارگردانی هما روستا و «پریشان در باد» به کارگردانی فرشاد فرشته‌حکمت از جمله آثار صحنه‌ای هستند که در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته بود. او همچنین کارگردانی نمایش‌هایی چون «مرگ»، «پلیکان سبز»، «در جامعه مردگان» و «همچون انتظار الکترا» را در کارنامه هنری خود داشت. 

«از کرخه تا راین»، «آژانس شیشه‌ای»، «من و زیبا»، «سفر سرخ»، «خوابگاه دختران» و ... نیز بخشی از کارنامه سینمایی این بازیگر است. 

صادق صفایی و علی دهکردی در فیلم «از کرخه تا راین»
صادق صفایی و علی دهکردی در فیلم «از کرخه تا راین» 
 

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir