عباس كاتوزیان در زمینه نقاشی رئال و فیگوراتیو شهرت داشت. در آخرین نمایشگاهش نیز آثاری را عرضه كرد كه حكایت از عدم پایبندی وی به سبك‌های متداول نقاشی است.
عباس كاتوزیان - هنرمند نقاش - در سن 85 سالگی درگذشت.
به گزارش خبرنگار بخش هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دو روز پس از گشایش نمایشگاهی از 50 سال زندگی نقاشانه‌، عباس كاتوزیان شامگاه گذشته در منزلش - تهران - به‌خوابی ابدی فرو رفت و بامداد 24 فروردین‌ماه را ندید.
شامگاه روز پنج‌شنبه نمایشگاهی از آثار این هنرمند نقاش 85 ساله ایران، پس از نه سال در نگارخانه‌ی اصلی فرهنگسرای نیاوران برپا شده كه دربر گیرنده‌ی حدود یك‌صد اثر از طراحی‌ها و نقاشی‌هایی او بود.
استاد عباس كاتوزیان كه در سال 1302 در تهران متولد شد؛ هنرجوی هنرستان كمال الملك بود و بعدها در سال 1322 نایب رییس این هنرستان نیز شد.
گفته می‌شود تنها نقاش ایرانی به‌شمار می‌رفت كه در سال 1352 آثارش در كنار آثاراستاد كمال الملك در مجلس شورای ملی به‌معرض تماشا قرار گرفت.
كاتوزیان پنج نمایشگاه در آمریكا، دو نمایشگاه فرانسه، یك نمایشگاه در انگلستان، 28 نمایشگاه انفرادی در تهران و نه نمایشگاه در آبادان برپا كرد و رفت.
برخی از آثار این استاد نقاش در موزه‌های استان قدس رضوی موزه بوداپست، موزه سلطنتی اروپا و... به‌یادگار مانده است.
عباس كاتوزیان در زمینه نقاشی رئال و فیگوراتیو شهرت داشت. در آخرین نمایشگاهش نیز آثاری را عرضه كرد كه حكایت از عدم پایبندی وی به سبك‌های متداول نقاشی است.
 
منبع :www.isna.ir
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
داستان زخم عمیق روی صورت جیسون موموآ چیست؟ + عکس قبل و بعد داستان زخم عمیق روی صورت جیسون موموآ چیست؟ + عکس قبل و بعد

جیسون موموآ بازیگر پیشین بازی تاج و تخت در نقش کال دوروگو اثر زخم بزرگ و عمیقی بر روی ابرویش دارد که با گریمش در این سریال به او چهره فرد خشن و وحشی را داده بود. زخمی که مجبور شد 140 تا بخیه بخورد

 
X