شهرام شفیعی، سیدسعید هاشمی و احمد عربلو مؤلفان برگزیده ‌دارترین کتاب‌های سال نیز با حضور دراین جشنواره به سؤالات کودکان و نوجوانان عضو کانون‌های پرورش فکری...
 
به گزارش خبر آن لاین،  دبیر نخستین جشنواره خنده‌دارترین کتاب سال در تهران از انتخاب دو کتاب «ماشین لباسشویی ارواح» و «ماچ را بگذارید برای بعد» تألیف شهرام شفیعی به عنوان خنده‌دارترین کتاب سال در این جشنواره خبر داد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، عباس قدیرمحسنی در این باره گفت:« 30کتاب طنز تألیف 30 نویسنده طنزپرداز کشور در اختیار500 کودک و نوجوان عضو کانون‌های پرورش فکری استان تهران قرار گرفت.»
وی افزود: «این کودکان و نوجوانان پس ازشش ماه مطالعه، با بررسی و دقت نظر، همچنین کتاب «محله میکروب خان» تألیف سید سعید هاشمی و دو کتاب «تاریخ از این ور» و «قند و نمک» تألیف احمد عربلو را به عنوان دیگر خنده‌دارترین کتاب‌های سال انتخاب کردند.»
وی هدف از برگزاری این جشنواره را توجه به ذائقه مخاطب در تألیف کتاب‌های طنز، جذب مخاطب و ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در امر مطالعه بیان کرد.
شهرام شفیعی، سیدسعید هاشمی و احمد عربلو مؤلفان برگزیده ‌دارترین کتاب‌های سال نیز با حضور دراین جشنواره به سؤالات کودکان و نوجوانان عضو کانون‌های پرورش فکری استان تهران در زمینه طنز و تألیف کتاب طنز پاسخ دادند.
در پایان این جشنواره از نویسندگان برتر با اهدای لوح سپاس و اعطای جوایزی تجلیل شد
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir