سیمرغسیمرغ

برگزاری بزرگداشت‌ها برای هنرمندان از دنیا رفته عرصه موسیقی ، یكی از اقدامات كار گروه موسیقی ایكوم در سال جدید است. ..
 بزرگداشت «حاج قربان سلیمانی» و «احمد عاشورپور» و 2 آهنگساز آلمانی در تهران برگزار می‌شود.  
«پیمان سلطانی» رهبر اركستر ملل و مدیر كار گروه موسیقی ایكوم در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی  برگزاری بزرگداشت‌ها برای هنرمندان از دنیا رفته عرصه موسیقی ، یكی از اقدامات كار گروه موسیقی ایكوم در سال جدید است.
وی افزود: بر این اساس، امسال بزرگداشت «حاج قربان سلیمانی» و «احمد عاشورپور» را برگزار خواهیم كرد.
سلطانی ادامه داد: امسال در كنار این دو هنرمند، بزرگداشت‌هایی را نیز برای «كارلهاینز اشتوك‌هاوزن» و «جرج لیگتی»آهنگسازان سرشناس آلمانی برگزار خواهیم كرد.
رهبر اركستر ملل در خصوص انتخاب این هنرمندان برای برگزاری بزرگداشت، گفت: حوزه فعالیت‌ ما، حوزه جغرافیای خاصی نیست بلكه فعالیت‌ ما حوزه‌ای بین‌المللی دارد، بنابراین در تمام دنیا همه مواردی كه مربوط به حوزه موسیقی و میراث بشری می‌شود، مورد توجه ما قرار می‌گیرند.«اشتوك‌هاوزن» و «لیگتی» هر دو سال گذشته فوت كردند و هر دو از پر اهمیت‌ترین موسیقی‌دانان جهان هستند. همچنین «هاوزن» جز معدود آهنگسازان معاصر است كه در ایران توجه زیادی به آثارش صورت گرفته است.
وی ادامه داد:«عاشورپور» و «حاج قربان»نیز چهره‌های مقامی ایران هستند. البته این مسئله را برای دیگر هنرمندان نیز در نظر خواهیم گرفت.
این آهنگساز با اشاره به برگزاری بزرگداشتی برای «ثمین باغچه‌بان» اظهار داشت: «باغچه‌بان» یكی از مهم‌ترین آهنگسازان ما است و در حدی كه توان داریم و بتوانیم برنامه‌ریزی كنیم، تلاش‌مان را در برگزاری بزرگداشتی برای وی انجام می‌دهیم.
سلطانی در خاتمه در خصوص زمان و مكان برگزاری این بزرگداشت‌ها خاطر نشان كرد: ما خانه هنرمندان را برای این برنامه‌ها در نظر گرفته‌ایم اما هنوز زمان برپایی آنها مشخص نیست.
 
منبع : farsnews.com
 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
آیا داستان سریال کره ای جومونگ واقعیت دارد؟!آیا داستان سریال کره ای جومونگ واقعیت دارد؟!

علیرضا باشکندی، دوبلور «جومونگ» شخصیت به‌یادماندنی سریال کره‌ای درباره‌ی اینکه تا چه میزان از دوره‌ی تاریخی آثاری که دوبله می‌کند، شناخت دارد، توضیحاتی داد

ads-culture-left-2
 
X