طبق آمار نیلسن ساونداسکن در هفته گذشته که روز پایانی‌اش 16 مه بود، دومین آلبوم این خواننده نوجوان با فروش 60 هزار نسخه در جدول هفتگی آلبوم‌های پرفروش اول شد...
 
به گزارش خبر آن لاین، در کم‌فروغ‌ترین هفته‌ بازار فروش آلبوم‌های موسیقی «دنیای من 2.0» به خوانندگی جاستین بیبر به صدر جدول بازگشت.
 طبق آمار نیلسن ساونداسکن در هفته گذشته که روز پایانی‌اش 16 مه بود، دومین آلبوم این خواننده نوجوان با فروش 60 هزار نسخه در جدول هفتگی آلبوم‌های پرفروش اول شد.
از سال 2007 تاکنون که موسیقی متن فیلم «دختران رویایی» با 66 هزار نسخه فروش در صدر جدول قرار گرفته بود، این برای اولین بار است که آلبومی با فروشی چنین پایین رتبه اول جدول را به خود اختصاص می‌دهد.
علاوه بر این فروش کلی هفته به 5 میلیون و 300 هزار نسخه رسید و چنین رقمی از سال 1991 در آمار نیلسن ساونداسکن دیده نشده بود. در این هفته چهار آلبوم جدید در میان ده آلبوم پرفروش جایی برای خود باز کردند، اما فقط یکی از آنها موفق شد بیش از 50 هزار نسخه بفروشد.
آلبوم «اکنون به تو نیازمندم» کار گروه لیدی آنت‌بلوم برای یک هفته دیگر رتبه دوم خود را حفظ کرد. در این هفته 54 هزار نسخه از این آلبوم به فروش رفت و این به معنی افت فروش 44 درصدی این آلبوم است.
آلبوم تازه به بازار آمده گروه راک نشنال به نام «بنفش تند» با فروش 51 هزار نسخه سوم شد.
موسیقی متن فیلم «آیرون من 2» کار گروه ای‌سی/دی‌سی با وجود 11 درصد کاهش فروش، چهار پله در جدول بالا آمد و چهارم شد. سهم این آلبوم از بازار فروش 48 هزار نسخه بود.
پروژه جانبی جک وایت، مرد اصلی گروه وایت استرایپس به همراه گروه Dead Weather به نام «دریای بزدل‌ها» با فروش 45 هزار نسخه پنجم شد.
آلبوم «زنده از تروبادور» کار دو خواننده و ترانه‌سرای کهنه‌کار، کارول کینگ و جیمز تیلور دو پله در جدول پایین آمد و با فروش 44 هزار نسخه و 43 درصد ریزش فروش در جایگاه ششم قرار گرفت.
آلبوم «ریموند علیه ریموند» به خوانندگی آشر نیز 16 درصد افت فروش داشت. با این وجود سه پله در جدول بالا آمد و با فروش 43 هزار نسخه در رتبه هفتم ایستاد.
چریس، خواننده‌ای که به تازگی وارد دنیای موسیقی شده با آلبوم «چریس» جایگاهی بهتر از هشتمی نیافت. 43 هزار نسخه فروش سهم این خواننده فیلیپینی تبار از بازار کم رونق موسیقی بود.
«معبد» کار گروه متال گاداسمک سقوط فاحشی داشت. این آلبوم با کاهش 63 درصدی فروش و 8 پله سقوط نهم شد. 43 هزار نسخه از این آلبوم به فروش رفت.
جایگاه دهم در اختیار گروه متال اهل سان‌دیه‌گو به نام As I Lay Dying (نام رمانی نوشته ویلیام فاکنر) با آلبوم «خیزش بیجان» با فروش 38 هزار نسخه قرار گرفت.
 
 گردآوری: گروه فرهنگ وهنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir
  
 
 

پربیننده های این بخش

 
X