مجسمه‌ای سنگی مردی شتر سوار به طول 30 سانتی‌متر به همراه چند سکه باستانی و ظروف سفالی از دیگر یافته‌های این گروه بود که ...
 
به گزارش میراث آریا، یک گروه باستان‌شناسی سوری و اسپانیایی طی کاوش‌های اخیر خود موفق به کشف آثاری ارزشمند از دوره‌های روم و یونان در سوریه شدند.
‌ این یافته‌ها که در نقاط مختلف باستان‌شناسی استان دیر ایزور سوریه به دست آمده اند شامل پایه ستونی سنگی متعلق به بناهای یونانی هستند که برای نخستین بار در این قسمت از خاک سوریه کشف شده اند.
مجسمه‌ای سنگی مردی شتر سوار به طول 30 سانتی‌متر به همراه چند سکه باستانی و ظروف سفالی از دیگر یافته‌های این گروه بود که در منطقه‌ای باستانی به نام دورا اروپوس و در نزدیکی دیر ازور کشف شده بودند.
علاوه بر آثار به دست آمده، کاوش‌های باستان‌شناسان در 75 کیلومتری منطفه دیر ازور به کشف مجموعه‌ای از سنگ نوشته‌های باستانی متعلق به دوره‌های میانی سلسله آشوریان انجامید.
شهر دورا اروپوس، در سال 300 پیش از میلاد به دست سلوکیان بنا و در سال 1920 بقایای آن کشف شد. براساس اسناد تاریخی از این شهر میدان جنگ سلوکیان با ارتش‌های پارت، روم و ساسانیان بوده است
 
گردآوری:گروه فرهنگ وهنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:chtn.ir
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X