سیمرغسیمرغ

پیش از این اعلام شده بود كه دو نویسنده زن ایرانی برای اولین بار در میان فهرست اولیه نامزدهای جایزه ادبی اورنج قرار گرفته‌اند. این دو نویسنده ...

 رز ترمین، نویسنده انگلیسی به خاطر نوشتن رمان «راه خانه» برنده جایزه ادبی اورنج شد.  
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، ارزش این جایزه ادبی 38 هزار یورو است و هئیت داوران این جایزه را به خاطر قابلیت درك رمان «راه خانه» برای مردم به رز ترمین داده است.
جایزه ادبی اورنج به تمام نویسندگان زنی كه به انگلیسی می‌نویسند اهدا می‌شود و معمولاً به رمان‌هایی تعلق می‌گیرد كه از قابلیت درك برای مردم برخوردار باشند.
رز ترمین، نویسنده 65 ساله انگلیسی بعد از دریافت جایزه خود، آن را به ویراستارش كه بیش از 30 سال رمان‌های وی را ویرایش كرده تقدیم كرد.
رمان «راه خانه» داستان زندگی كارگر مهاجری است از اروپای شرق كه برای فراهم كردن شرایط زندگی بهتر برای مادر و دخترش به انگلستان می‌رود.
پیش از این اعلام شده بود كه دو نویسنده زن ایرانی برای اولین بار در میان فهرست اولیه نامزدهای جایزه ادبی اورنج قرار گرفته‌اند. این دو نویسنده آنیتا امیررضوانی نویسنده «خون گل‌ها» و دالیا صوفر نویسنده «شهریورهای شیراز» بودند.

 
گردآوری : فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع :خبرگزاری فارس
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
جولیا رابرتز: به خاطر صحنه های ناجور بازی تاج و تخت را ندیدم!جولیا رابرتز: به خاطر صحنه های ناجور بازی تاج و تخت را ندیدم!

جولیا رابرتس بازیگر سرشناس آمریکایی و برنده جایزه اسکار فاش کرده که تا به حال حتی یک قسمت از «بازی تاج و تخت» را ندیده است. او در گفت‌وگو با پاتریشیا آرکت دیگر بازیگر برنده اسکار درباره دلایلش صحبت کرده است

ads-culture-left-2
 
X