سیمرغسیمرغ

رده دوم فهرست فیلم‌های محبوب اسکاتلندی‌ها را کمدی سیاه "قطار بازی" ساخته دنی بویل از آن خود کرد که سال 1996 بر مبنای...
رده دوم فهرست فیلم‌های محبوب اسکاتلندی‌ها را کمدی سیاه "قطار بازی" ساخته دنی بویل از آن خود کرد که سال 1996 بر مبنای رمانی نوشته اروین ولش ساخته شد و یوان مگرگور نقش اصلی آن را بازی کرد. 12 درصد از رای‌دهنده‌ها به فیلم "قطار بازی" رای دادند.
فیلم سیاه و سفید "به مقدار زیاد!" ساخته الکساندر مکندریک تولید سال 1949 با 9 درصد در رده سوم جدول قرار گرفت و درام خانوادگی "گریفریرز بابی: داستان واقعی یک سگ" به کارگردانی دان چفی محصول 1961 نیز با 9 درصد آرا فیلم چهارم شد.
"خانم براون" جان مدن تولید 1997 با بازی جودی دنچ به نقش ملکه ویکتوریا در رده پنجم قرار گرفت و "دختر گرگوری" 1981 ساخته بیل فورسایت هفتمین فیلم محبوب شد. "آخرین پادشاه اسکاتلند" که فورست ویتکر به خاطر آن در سال 2007 برنده اسکار بازیگری شد، با شش درصد آرا جدیدترین فیلم این فهرست است که در رده ششم جای دارد.
حماسه تاریخی "راب روی" محصول سال 2006 با بازی لیام نیسن در رده هشتم جای دارد و رده نهم و دهم را به ترتیب فیلم 1973 "مرد حصیری" رابین هاردی و "سربازان سگی" تولید سال 2002 به کارگردانی نیل مارشال از آن خود کردند.
نظرسنجی برای انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران اسکاتلندی را سینماهای زنجیره‌ای ادئون در گلاسکو انجام داد.
 
 
 
 گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: ایراسان 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
دی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمیدی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمی

نهمین فیلم بلند کوئنتین تارانتینو یک کمدی-درام سیاه با بازی لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت در نقش‌های اصلی است که داستان یک ستاره تلویزیونی رو به فراموشی و بدلکار او را در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی روایت می‌کند

ads-culture-left-2
 
X