بیژن الهی
یکی دیگر از وصیت‌های الهی مربوط به نبود هیچ‌گونه دوربین عکس‌برداری و فیلمبرداری در مراسم خاکسپاری او بود که همین مسئله موجب شد مسعود کیمیایی...
 
 برابر با وصیت بیژن الهی روی سنگ مزار او هیچ نامی هک نشد و او زندگی غریبانه خود را بعد از مرگ نیز با وصیت‌هایش و مراسم خاکسپاری بی‌هیاهویش برای دوستدارانش یادآوری کرد.
زنده‌یاد الهی وصیت کرده مراسمی برای سوگواری درگذشت او برپا نشود و شمیم بهار داستان‌نویس و از دوستان قدیمی آن هنرمند مسئولیت انتشار آثارش را برعهده بگیرد.
به گقته داریوش اسدی کیارس از دوستان الهی به زودی گروهی برای نظارت روی آثار الهی فعالیت خود را آغاز می‌کنند که گویا شکل‌گیری این گروه زمانی نسبتاً طولانی نیاز دارد.
یکی دیگر از وصیت‌های الهی مربوط به نبود هیچ‌گونه دوربین عکس‌برداری و فیلمبرداری در مراسم خاکسپاری او بود که همین مسئله موجب شد مسعود کیمیایی که قصد داشت با دوربین فیلمبرداری خود در این مراسم حضور پیدا کند برنامه خود را منتفی کند.
در پایان مراسم خاکسپاری زنده‌یاد الهی تعدادی از شاعران از جمله هوشنگ چالنگی، مانی پارسا و علی عبدالهی شعرهای ترجمه الهی را خواندند.
تعداد حاضران این مراسم کمتر از 50 نفر بود. محمدرضا پورجعفری، رضا زاهد، هوشنگ چالنگی، محسن طاهر، حسن نصیری، علیرضا حسینی، هوشنگ آزادی‌ور، ترانه صادقیان،‌ داریوش اسدی کیارس، علی صتوتی، حامد هاتف و مانی پارسا در مراسم خاکسپاری بیژن الهی حضور پیدا کردند.
بیژن الهی سه‌شنبه 9 آذرماه درگذشت. او متولد تیرماه 1324 و از شاعران مطرح دهه 40 بود. مرحوم الهی از شمار شاعران موج نو به شمار می‌رود که شعرش بر بسیاری از شاعران تاثیر بسزا گذاشته است. الهی همچنین مترجم آثاری چون «اشراق‌ها» آرتور رمبو و «ساحت جوانی» هانری میشو بود.
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir