مونالیزا
ما جزئیات بسیار دقیقی را آزمایش کردیم. تمام این آزمایشات تائید می کنند که این علائم نمی توانند اتفاقی و یا در اثر یک اشتباه ایجاد شده باشند بلکه به اعتقاد ما...
 
کارشناسان میراث فرهنگی ایتالیا موفق شدند در چشم تابلوی معروف مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی حروف آغازین نام و نام خانوادگی این نقاش رنسانسی را کشف کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، 500 سال از خلق تابلوی معروف "لبخند ژکوند" (مونالیزا) توسط لئوناردو داوینچی می گذرد و 500 سال است که کارشناسان هنری در این تابلو به دنبال نمادهای اسرارآمیز می گردند.
اکنون نتایج تازه ترین تحقیقاتی که توسط کارشناسان کمیته ملی ارزیابی میراث تاریخی، فرهنگی و محیطی ایتالیا انجام شده است نشان می دهد که در چشم مونالیزا حروف آغازین نام لئوناردو وجود دارد.
این کارشناسان در این خصوص اظهار داشتند: "با چشم غیرمسلح دیدن این نمادها بسیار دشوار است اما با بزرگنمایی تصویر می توان در چشم راست مونالیزا (چپ برای کسی که به تابلو نگاه می کند) حضور دو حرف LV را که به نظر می رسد حروف آغازین نام لئوناردو باشد مشاهده کرد."
در داخل چشم چپ ژوکوند (راست کسی که تابلو را می بیند) نیز می توان حروفی را دید اما هنوز دقیقا مشخص نیست که این حروف CE و یا یک حرف ساده B هستند.
همچنین زیر منحنی پل پشت سر مونالیزا نیز دو عدد 7 و 2 دیده می شوند که می تواند همچنین یک حرف L و یک عدد 2 باشد.
براساس گزارش آنسا، این محققان افزودند: "ما جزئیات بسیار دقیقی را آزمایش کردیم. تمام این آزمایشات تائید می کنند که این علائم نمی توانند اتفاقی و یا در اثر یک اشتباه ایجاد شده باشند بلکه به اعتقاد ما تمام این نشانه ها به عمد توسط نقاش در این تابلو وارد شده اند."
لبخند ژوکوند تابلویی است که لئوناردو حدود سال 1490 کشیدن آغاز کرد و چند سال بعد آن را به پایان رساند. این تابلو در حال حاضر در موزه لوور پاریس نگهداری می شود.
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com