سیمرغسیمرغ

به گزارش خبرگزاری PTI هند، «مظفر علی» در توصیف مولانا اظهار كرد: «این شاعر ایرانی سفیر شایسته‌ مشرق زمین در غرب است كه اكنون...
«مولانا سفیر شایسته‌ مشرق‌زمین در غرب است» 
 كارگردان هندی فیلم زندگی «مولانا جلا‌ل‌الدین»، شاعر پارسی‌گوی ایرانی اعلام كرد، سرانجام پس از 25 بار بازنویسی، متن‌ نهایی فیلم‌نامه تنظیم شد.
«مظفر علی»، كارگردان معروف هندی كه ساخت فیلم «آتش عشق» را برعهده خواهد داشت، روز گذشته اعلام كرد: پس از 25 بار بازنویسی فیلم‌نامه، سرانجام متن نهایی سناریو این فیلم تاریخی تنظیم شد.
وی گفت: «برای ساخت هرچه بهتر این فیلم، مطالعه و تحقیقات كاملی درباره تاریخ و ادبیات قرن سیزدهم ایران انجام دادم و ظهور سلسله سلجوقیان در قرن یازدهم تا قرن چهاردهم را به دقت بررسی كردم. ضمن آن‌كه «كبیر هلمینسكی»،صوفی‌شناس آمریكایی در نگارش فیلم‌نامه‌ كمك شایانی كرد.»
وی افزود: «این فیلم یك دوره‌ سفر، از سال‌های ابتدایی زندگی مولانا تا دوران شاعری او را در برمی‌گیرد. در این فیلم به دوستی شگفت‌انگیز مولانا با شمس تبریزی نیز پرداخته شده است.»
به گزارش خبرگزاری PTI هند، «مظفر علی» در توصیف مولانا اظهار كرد: «این شاعر ایرانی سفیر شایسته‌ مشرق زمین در غرب است كه اكنون پل میان غرب و شرق است و پرمخاطب‌ترین شاعر آمریكا است.»
این كارگردان هندی درباره انتخاب گروه بازیگران «آتش عشق» اعلام كرد: «هنوز بازیگران این فیلم انتخاب نشده‌اند. به محض آنكه مسائل مالی حل شوند، گروه بازیگران انتخاب خواهند شد.»
این فیلم كه با همكاری قطر ساخته می‌شود و سال آینده آماده اكران خواهد شد.

 
 
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: www.donya-e-eqtesad.com
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
دی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمیدی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمی

نهمین فیلم بلند کوئنتین تارانتینو یک کمدی-درام سیاه با بازی لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت در نقش‌های اصلی است که داستان یک ستاره تلویزیونی رو به فراموشی و بدلکار او را در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی روایت می‌کند

ads-culture-left-2
 
X