به نقل از ستاد خبری جشن نغمه و طبیعت، مجید آشوری، مسئول برگزاری این جشن با اعلام این خبر گفت: این برنامه با حضور اساتید و بزرگان عرصه موسیقی محلی و بومی كشور به همراه حركات...
اولین جشن نغمه و طبیعت 9 تا 11 مرداد ماه با حضور 11 گروه موسیقی محلی در كهن ترین جنگل‌های جهان (جنگل ابر شاهرود) ‌برگزار می‌شود.  
به نقل از ستاد خبری جشن نغمه و طبیعت، مجید آشوری، مسئول برگزاری این جشن با اعلام این خبر گفت: این برنامه با حضور اساتید و بزرگان عرصه موسیقی محلی و بومی كشور به همراه حركات آیینی - سنتی برگزار می‌شود.
وی افزود: در این جشن سه روزه گروههایی مانند گروه عاشیق حسن اسكندری و حركات آیینی آذربایجان، گروه استاد علی اكبر مهدی پور از چهارمحال و بختیاری، گروه استاد قلیچ انوری از تركمن صحرا حضور دارند.
آشوری كه مسئول تعاونی توسعه گردشگری هیركان توران شاهرود است، در ادامه خاطرنشان كرد: استاد عبدالرحیم حسین‌پور و حركات آیینی خورشید جام از تربت جام، گروه حركات آیینی فواد محمدی از سنندج كردستان، گروه موسیقی محلی لرستان (استاد فرج علیپور) و گروه موسیقی محلی سیستان بلوچستان (استاد زنگشاهی) از دیگر هنرمندانی به شمار می‌روند كه قرار است در این جشن سه روزه به اجرای موسیقی محلی بپردازند.
وی افزود: از دیگر گروه‌های شركت كننده می‌توان به گروه موسیقی محلی مازندران ( استاد محمدرضا اسحاقی) ، گروه موسیقی محلی گیلان ( استاد نصرتی و شفیعی)، گروه موسیقی قشقایی و حركات آیینی و گروه موسیقی رزیف از بوشهر اشاره كرد.
این مقام مسئول در خصوص هدف از برگزاری این برنامه موسیقی گفت: جشن نغمه و طبیعت در راستای ادای دین نسبت به موسیقی محلی و بومی میهن‌مان تعریف شده است. همچنین در این جشن سعی می‌شود تا یكی از منحصر به فردترین جاذبه‌های گردشگری و اكوتوریستی ایران زمین یعنی كهن جنگل جهان، جنگل ابر نیز معرفی شود.
آشوری در پایان گفت: این برنامه موسیقی با همكاری كانون موسیقی شهرستان شاهرود، اداره میراث فرهنگی، منابع طبیعی و فرمانداری این شهرستان و شركت تعاونی توسعه گردشگری هیركان توران شاهرود برگزار می‌شود.
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: خبرگزاری فارس

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
حذف موسیقی تیتراژ سریال امام علی در پخش مجدد آن !! حذف موسیقی تیتراژ سریال امام علی در پخش مجدد آن !!

چندی است که در پخش مجدد سریال «امام علی (ع)»، تیتراژ سریال را که بخش جداناپذیری از این مجموعه است، از ابتدای سریال حذف کرده‌اند

 
X