10 جشن شگفت انگیز بین‌المللی که ممکن است در موردش ندانید!! +عکس
فقط صرف اینکه ما ممکن است با برخی از جشن های جهان آشنا نباشیم دلیل بر این نمی‌شود که معرفی کردن آنها هم جالب نباشد. پس نگاهی بیندازید به مردم جهان و ببینید چگونه جشن و مهمانی می‌گیرند.....

جشن ها و مراسم دیدنی در سراسر جهان

در این گزارش شما را با جشن های دیدنی و جالبی که در اقصی نقاط دنیا برگزار میشود آشنا می کنیم. با ما همراه باشید:

بیشتر بدانید : 10 روز مشهوری که در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود +عکس

کارناوال برزیل
کارناوال برزیل

مشهورترین و شادترین جشن برزیل کارناوال نام دارد. دراصل تعداد زیادی از مردم کارناوال را یکی از بزرگ ترین جشن های جهان می‌دانند. هربهار خیابان های بزرگ ترین شهر برزیل یعنی ریودوژانیرو مملو از مردمی‌می‌شود که برای جشن گرفتن شادی و رقص و پایکوبی به خیابان ریخته اند.

سال نوی چینی- هنگ کنگ
سال نوی چینی هنگ کنگ

سال نوی چینی مهم ترین و طولانی ترین جشن در تقویم چینی است. در جشن های سال نوی چینی مردم لباس قرمز می‌پوشند، در پاکت های قرمز رنگ «پول های خوش شانسی» به بچه ها می‌دهند و آتش بازی راه می‌اندازند.

اوکتوبرست Oktoberfest آلمان
اوکتوبرست Oktoberfest آلمان

هر سال در مونیخ مردم شراب آلمانی می‌نوشند و مقدار زیادی Pretzeln (نوعی کیک مخصوص)، weiss wurst bratwurst (سوسیس سفید) و کلم رنده شده با سرکه می‌خورند. اوکتوبرست یکی از مشهورترین وقایع در آلمان و بزرگ ترین نمایش در جهان محسوب می‌شود که بیش از 5 میلیون نفر از مردم سالانه در آن شرکت می‌کنند.

جشن فانوس ها تایوان
جشن فانوس ها تایوان

در جشن فانوس ها هزاران فانوس در منطقه Pingx در تایوان روشن شده و به آسمان فرستاده می‌شوند. در منطقه «یانشوی» مراسم آتش بازی معبد Wumiao نیز یکی از مهم ترین برنامه هاست. نمایش آتش بازان Tainan Yanshui از گذشته برای دور نگه داشتن شیطان و بیماری از شهر برگزار می‌شد. فانوس های هوایی Taipei Pingshi نیز دراصل برای این به هوا فرستاده می‌شوند که دیگران بدانند شهر امن است.

Dia de los Muertos مکزیک
Dia de los Muertos مکزیک

Dia de los Muertos   دوم نوامبر در مکزیک، اکوادور ، گواتمالا و دیگر قسمت های جنوب و مرکز آفریقا جشن گرفته می‌شود. مردم محراب های خانه هایشان را تزئین کرده و در این مکان ها غذا، شمع، استخوان و گل همیشه بهار می‌گذراند تا به مرده هایی که به زمین برگشته اند خوش آمد بگویند.

هینا ماتسوری ژاپن
هینا ماتسوری ژاپن

هرسال دختران ژاپنی مشتاقانه در انتظار سوم مارچ می‌نشینند این روز هینا ماتسوری یا جشن عروسک ها نام دارد. دختران در این روز باارزش ترین عروسک هایشان را روی یک سکو یا جایگاه هفت طبقه در خانه شان به نمایش می‌گذارند.

دیوالی هند
دیوالی هند

دیوالی،‌ جشن هندوی نورها، شناخته شده ترین جشن هندوها و البته درخشان ترینشان نیز هست. خانواده ها دور هم جمع می‌شوند و با گرفتن مهمانی و دادن هدایا جشن می‌گیرند. مردم زیادی هم خانه هایشان را با گل ها تزئین می‌کنند.

Trung Thu ویتنام
Trung Thu ویتنام

Trung Thu  که در میانه پاییز برگزار می‌شود جشنی برای ماه در روشن ترین و زیباترین موقعیتش است. بچه ها ماسک های رنگی می‌زنند و با فانوس های ستاره ای که با شمع روشن شده در خیابان ها می‌رقصند. این فانوس ها که از بامبو و پلاستیک ساخته شده اند نمادی از ماه هستند. بچه ها همچنین با کیک های ماه جشن می‌گیرند. این کیک ها به شکل ماهی یا گل هستند و با شکر، تخم مرغ و یا گوشت درست می‌شوند.

Esala Perahera سریلانکا
Esala Perahera سریلانکا

هرساله در ماه ژوئیه یا اگوست هزاران نفر از مردم سریلانکا به شهر تپه ای کندی سفر می‌کنند تا رقاصان،  اکروبات ها، طبل زنان، حلقه های آتشین و بیش از 100 فیل زیبای تزئین شده که در خیابان ها رژه می‌روند را نگاه کنند.  این جشن ده روزه به افتخار باارزش ترین دارایی کشور یعنی «دندان مقدس بودا» می‌باشد.

Çocuk Bayrami ترکیه
 Çocuk Bayrami ترکیه

در 23 آپریل ترکیه ای‌ها Çocuk Bayrami را جشن می‌گیرند. مصطفی کمال آتاتورک، زمانیکه ترکیه بعد از سقوط امپراطوری عثمانی تبدیل به یک دولت مستقل می‌شد،  در تقویم 1920 این روز را تعطیل اعلام کرد. هرسال در این روز بچه ها در سراسر ترکیه برای جشن Çocuk Bayrami لباس های خاص یا ملی  می‌پوشند.

 

بیشتر بدانید : گزارش تصویری: جشنواره هولی در هندوستان

بیشتر بدانید : روز ملی فیل در تایلند! (+عکس)

بیشتر بدانید : «جشن ببر»؛ جشنی عجیب در هند (+عکس)

بیشتر بدانید : آیا پیشینه جشن ‌هالووین را می‌دانید؟!

 

تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture   
اختصاصی سیمرغ