5 شگفتی طبیعی زمین که باید ببینید! (+عکس)
 این تضاد جالب یکی از زیباترین و خاص ترین مکان های روی زمین را ساخته است. اگر سئوال کنید: این آبها از کجا امده اند؟ باید بگوییم باران آن را پدید آورده است

 شگفت انگیزترین مکان های کره زمین

 1. زمین های رنگی Yunnan در چین

در بخش شمالی چین نزدیک مرز ویتنام منظره های چشمگیری خواهید دید. این مناظر شگفت انگیز به راحتی با بوم نقاشی یک هنرمند اشتباه گرفته می‌شود، اما اینجا یک مکان واقعی است که با هزاران زمین پر از گل پوشیده شده است. مناظری مثل اینجا این جمله که بهشت روی زمین است را تایید می‌کنند.

شگفتی طبیعت,دیدنی های طبیعت,مناظر طبیعی,امکان دیدنی,
زمین های رنگی Yunnan در چین

2. دره گل ها- هند

این دره شگفت انگیز به طول 18 کیلومتر در ارتفاعات هیمالیا در Uttaranchal واقع شده و 3600 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و کوه های برفی آن را در بر گرفته ائد. در ماه های سردتر اینجا به طور کامل یخ می‌بندد، شکوفه های دره در فصل های گرم سال شکوه و جلال خاصی دارند به طوریکه مردم بومی‌اعتقاد دارند در این زمان پریان برای بازدید آن بازگشته اند.اینجا در سال 1982 به عنوان پارک ملی شناخته شد و الان هم در فهرست میراث ملی ثبت شده است.

شگفتی طبیعت,دیدنی های طبیعت,مناظر طبیعی,امکان دیدنی,دره گل ها
دره گل ها در هند

3. آبادی دریاچه هلال ماه (Crescent Moon Lake)- چین

مطمئنا شما در مورد آبادی ها خوانده اید یا چیزهایی شنیده اید اما من فکر می‌کنم اگر بخواهید یکی از آنها را ببینید باید فرصتی فراهم آورید یکی از این آبادی های اصیل را کشف کنید که در داستان های شرقی توصیفشان آمده است. این آبادی در Mingshashan واقع شده و در 200 کیلومتری دریاچه Crescent Moon قرار دارد و منتظر توریست های مشتاق است تا برای کشف کردن این زیبایی ناب بیایند.

شگفتی طبیعت,دیدنی های طبیعت,مناظر طبیعی,امکان دیدنی,Crescent Moon Lake
آبادی دریاچه هلال ماه

4. Pamukkale- ترکیه

Pamukkale که ترجمه آن «قلعه کتانی» می‌شود نام یکی دیگر از شگفتی های طبیعی است. این منطقه در جنوب شرقی ترکیه قرار دارد. آنچه این مکان را خاص کرده آب گرم و پله های طبیعی است که در اثر جریان آب شکل گرفته اند. اینجا شگفتی طبیعت است که بدون دخالت دست بشر بدین شکل درآمده است. اکسید کلسیم درون آب به ضخامت لایه های سفید می‌افزاید و باعث عریض تر شدن پلکان ها می‌شود و سبب ساخته شدن استخرهایی با شکل های جالب مثل صدف های خوراکی و گلبرگ های گل می‌شود. در اینجا شما هم می‌توانید از یک حمام گرم لذت ببرید و هم مناظر زیبا را تماشا کنید.

شگفتی طبیعت,دیدنی های طبیعت,مناظر طبیعی,امکان دیدنی,Pamukkale
 Pamukkale در ترکیه

5. پارک ملی Lençóis Maranhenses- برزیل

شما می‌توانید پارک ملی زیبای Lençóis Maranhenses را در منطقه Maranhão در کناره ساحلی شمالی برزیل ببینید. این پارک مساحتی بالغ بر 300 متر مکعب از شن هایی کاملا سفید و تالاب های آبی رنگ عمیق را دربرمی‌گیرد. این تضاد جالب یکی از زیباترین و خاص ترین مکان های روی زمین را ساخته است. اگر سئوال کنید: این آبها از کجا امده اند؟ باید بگوییم باران آن را پدید آورده است. اما نکته عجیبش این است که در این برکه ها علی رغم اینکه در فصل خشک ناپدید می‌شوند، ماهی یافت می‌شود!

 شگفتی طبیعت,دیدنی های طبیعت,مناظر طبیعی,امکان دیدنی,
پارک ملی Lençóis Maranhenses در برزیل

 

بیشتر بدانید : زیباترین پدیده های طبیعی که حداقل باید یک بار در طول عمرتان ببینید + عکس

بیشتر بدانید : با عجایب هفت‌گانه طبیعی زمین آشنا شوید (+عکس)

بیشتر بدانید : عجیب ترین روستای جهان که خانه های مردم داخل زمین است! + عکس

بیشتر بدانید : 10 مکان عجیب و غیرطبیعی روی کره زمین!! (+عکس)


تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ/ مریم محبعلی نژاد
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ