یک هنرمند گفت: روزانه 100 میلیون ویدئو کلیپ در شبکه‌های اجتماعی و یوتیوب دیده می‌شود که تم برخی از آنها خشونت است و این موجب ریختن قبح خشونت می‌شود.
 امیر اثباتی در گفت‌وگو با اظهار کرد: من به همراه رضا کیانیان ، سمیرا علیخان‌زاده‌، حسام نورانی‌، حامد صفایی‌، آبتین مظفری‌ و گلزار حسن‌زاده‌ در یک نمایشگاه گروهی ویدئوآرت ترتیب داده‌ایم.

«چی تو کله‌ات می‌گذره» در گالری آریانا

او افزود: این نمایشگاه که «چی تو کله‌ات می‌گذره» یا همان «WHAT`S ON YOUR MIND» نام دارد‌، در قالب ویدئو چیدمان تدارک دیده شده است به این ترتیب که شکل ارایه آثار از طریق نمایش تصویر متحرک در فضای ویژه‌ای است که برای دیده شدن کار هنری هنرمند، تدارک دیده شده است. مسؤولیت فضایی کار هنرمندان، در این نمایشگاه به من واگذار شد.
"
http://www.seemorgh.com/uploads/1393/isnaa1.jpg
«چی تو کله‌ات می‌گذره» در گالری آریانا

این هنرمند درباره اثری که خود به این نمایشگاه ارائه کرده است اظهار کرد: در شرایط کنونی طبق آماری که از سال 2010 دارم روزانه 100 میلیون بار ویدئو کلیپ از شبکه‌های اجتماعی و یوتیوپ دیده می‌شود، این در حالی است که در کودکی ما تماشای فیلم محدود به شهر فرنگ بود و ما با تصاویر محدودی که در آن می‌دیدیم درباره فضای بیرون خیال پردازی می‌کردیم.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/isnaa3.jpg
«چی تو کله‌ات می‌گذره» در گالری آریانا

اثباتی اضافه کرد: اکنون دسترسی به ویدئو کلیپ‌های مختلف بسیار آسان است و این موضوع در کنار جنبه‌های مفیدی که دارد، ممکن است از نظری آسیب دهنده هم باشد چنانچه با ازدیاد تماشای پدیده خشونت که تم اصلی کار من است ممکن است قبح و زشتی این موضوع از بین برود و البته این موضوع نگران کننده است.

او همچنین بیان کرد: البته شاید چاره‌ای برای این شرایط وجود نداشته باشد ولی هشدار درباره آن ضروری به نظر می‌رسد.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/isnaa4.jpg
«چی تو کله‌ات می‌گذره» در گالری آریانا

گالری آریانا، به آدرس خیابان فرشته، پلاک 9 از جمعه پنجم تا پنج‌شنبه یازدهم اردیبهشت از ساعت 17 تا 20 میزبان هنردوستان خواهد بود.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/isnaa5.jpg


فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:isna.ir


 مطالب پیشنهادی:
خبر فوت یا کنسرت مرتضی پاشایی!
ازدواج یک سینمایی!
ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر بند بازی کرد!
دعوت از خوانندگان لس آنجلسی به ایران!!!
هجده سال به بالا ممنوع
 
 

پربیننده های این بخش

 
X