افسر پلیس در شهر كلیولند در ایالت اوهایو وارد یك منزل مسكونی شده كه ساكنانش به دلیل عدم توانایی پرداخت اقساط وام خرید ناگزیر به ترك آن شده اند. او در حال جستجو است تا...
 
 ورلدپرس فتو هرسال برای تشویق فتوژورنالیسم، بهترین عكس های گزارشگران خبری را در بخش های مختلف معرفی می‌كند. در ضمن، بهترین عكس سال نیز توسط ورلد پرس فتو معرفی می‌شود. روز جمعه 13 فوریه در دوره 2009 ورلد پرس فتو كه اختصاص به بهترین عكس های سال 2008 دارد، عكس آنتونی سائو، گزارشگر آمریكایی كه برای نشریه تایم تهیه شده بود به عنوان بهترین عكس سال از سوی ورلد پرس فتو معرفی شد. نگاهی به تعدادی از عكس های برگزیده ورلد پرس فتو. 
 
در این عكس سیاه و سفید كه توسط آنتونی سائو برای نشریه تایم تهیه شده است، رابرت كول، افسر پلیس در شهر كلیولند در ایالت اوهایو وارد یك منزل مسكونی شده كه ساكنانش به دلیل عدم توانایی پرداخت اقساط وام خرید ناگزیر به ترك آن شده اند. او در حال جستجو است تا از خالی بودن خانه مطمئن شود. این عكس به عنوان عكس برتر سال 2008 انتخاب شد.
 
شیبا یازویوشی، عكاس ژاپنی آژانس فرانس پرس برای این عكس كه نشاندهنده درگیری های قومی‌ در غرب كنیا است جایزه بخش مردم در نیوز سینگلز را به دست آورد.
 
كارلوس گوتیئرز، عكاس آرژانتینی آژانس پاتاگونیا پرس برای این عكس كه فوران آتش فشان چایتن را نشان می‌دهد، جایزه بهترین عكس بخش طبیعت سینگلز را كسب كرد.
 
جایزه اسپوت نیوز سینگل به چن كینگانگ از روزنامه هانگژو دیلی برای این عكس كه نجات یك بازمانده زلزله در ناحیه بیچوان چین توسط امدادگران را نشان می‌دهد، داده شد.
 
استیو وینترز از نشریه نشنال جئوگرافیك در بخش روایت طبیعت برای عكس این پلنگ برفی جایزه نخست را به خود اختصاص داد.
 
كارلوس كازالیس، عكاس مكزیكی از آژانس كوربیس برای عكس این فرد بی خانمان در شهر سائوپولو برزیل در بخش روایات عصر حاضر برنده جایزه نخست شد.
 
وجچیك گرزدیزینسكی، عكاس لهستانی آژانس ناپو ایمیجز دزیینیك برای عكس فرار یك خانواده در جریان جنگ روسیه و گرجستان برنده جایزه سوم اسپوت نیوز سینگلز شد.
 
توماسژ گودزوواتی؛ عكاس لهستانی در بخش اسپورت فیچرز سینگلز برای عكس سیاه و سفید این نوجوان سواركار مغول جایزه سوم این بخش را به دست آورد.
 
اولیویه لابان ماتئی، عكاس فرانسوی آژانس فرانس پرس برای این عكس كه نشاندهنده كشور برمه پس از عبور یك توفان مرگبار است جایزه سوم بخش عكس خبری ورلد پرس فتو را كسب كرد.
 
مهشید مهاجرین، عكاس بلژیكی برای این عكس كه یك كشتی گارد ساحلی ایتالیا و یك قایق كوچك مهاجران غیر قانونی را نشان می‌دهد، جایزه نخست بخش روایات عصر حاضر را به خود اختصاص داد.
 

 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: jamejamonline.ir