ديويد واتز برای عكس اين زنان ايرانی كه برای بازديد تخت جمشيد به اين سايت باستانی آمده اند برنده بخش...
 
 
سونی ورلد فتوگرافی آواردز (Sony World Photography Awards) جوايز عكس‌های برگزيده اش در سال 2009 را در رشته‌های مختلف و دو بخش حرفه ای و آماتور اهدا كرد. نگاهی به 10 عكس‌های برگزيده 2009 سونی.
 
 
 در بخش «موسیقی» حرفه ای این عكس اثر آمیران وایت عكاس بریتانیایی برنده شد. در این عكس پریتا ناریوانان كودك 12 ساله متعلق به كاست «نجس‌ها» پست‌ترین طبقه در مذهب هندو در مركزی كه به محروم ترین اقشار جامعه هند اختصاص دارد، نواختن پیانو را فرا می‌گیرد.
 
 در بخش «معماری» حرفه ای میشائیل فان دن بوگارد عكاس آلمانی به دلیل این عكس كه محله ای فقیر نشین در بندر شانگهای چین را در مجاورت آسمان خراش‌ها نشان می‌دهد، برنده شناخته شد.
 
 در بخش «پرتره» حرفه ای عكس اين زن ناشناس از ورای پنجره اتومبيل در يك شب سرد برفی در ايالت بريتيش كلمبيا در كشور كانادا كه توسط رودريك هندرسون عكاس هلندی گرفته شده جايزه سونی را به خود اختصاص داد.
 
  در بخش «مشكلات معاصر» حرفه ای جیئولیو دی استوركو عكاس ایتالیایی برای عكس این زن بی‌خانمان هندی و كودكش كه به دلیل سیلاب در ایالت بیهار آواره شده برنده جایزه سونی شد.
 
 در بخش «ورزش» حرفه ای این عكس كه شیرجه یك قهرمان شیرجه را نشان می‌دهد و توسط جولیان آبرام وینورایت عكاس كانادایی گرفته شده جایزه بهترین عكس این بخش را كسب كرد.
 
 ديويد واتز برای عكس اين زنان ايرانی كه برای بازديد تخت جمشيد به اين سايت باستانی آمده اند برنده بخش «معماری» آماتور جايزه سونی شد.
 
 
 
كوشال گاندوپادهیئای عكاس هندی از یك گروه نوازنده نابینای هندی كه خواننده آنها شعر ترانه را از روی خط بریل می‌خواند جایزه سونی در بخش «موسیقی» آماتور را به خود اختصاص داد.
 
 
 ديويد زيمرمان عكاس آمريكايی برای اين عكس جايزه بخش حرفه ای «منظره» سونی را دريافت كرد.
 
 
 وينسنت فونگ عكاس سنگاپوری برای عكس اين مارابوت (گونه ای پرنده ماهی خوار و نيز مرده خوار) در هنگام فرود جايزه بخش «تاريخ طبيعی» آماتور سونی را گرفت.
 
 
 در بخش «منظره» آماتور جيئوزپه پاريزی عكاس ايتاليايی برای عكس اين شاخه خشكيده يك درخت كه دريا را نشان میدهد جايزه اين بخش را دريافت كرد.
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سيمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی:
بهترین عکسهای سال 2008 به انتخاب ورلدپرس فتو 
 این عکسها نقاشی‌اند یا عکس‌اند؟!(نمایشگاه شارون کر)
گزارش تصویری: بازی آب و طبیعت در هنر عکاسی!!
نارنجک‌های لوکس
راز مناظر شب ون گوگ در چيست؟!